Dalies:

Latviešu kultūras svētki Dublinā: latviešiem svarīgi pabarot citam citu ar dvēselisko maizi

Latviešu kultūras svētki Dublinā: latviešiem svarīgi pabarot citam citu ar dvēselisko maizi
  • 16. Jun. 2019

Otrie Eiropas latviešu kultūras svētki Dublinā pulcējuši vairāk nekā 900 dalībnieku no 18 Eiropas valstīm. Piedalās kori un deju kolektīvi, folkloras kopas, ēdienu gatavotāji un amatnieki. Noskaties LTV raidījuma “Panorāma” reportāžu, kā norit šie svētki!

Svētku organizatore Inguna Grietiņa-Dārziņa raidījumam stāsta, ka pašiem latviešiem svarīgi satikties, lai pabarotu cits citu ar dvēselisko maizi un sajustu kopību. Tajā pašā laikā svētku dalībnieki grib parādīt arī latviešu kultūras bagātību ārzemniekiem.

Svētku koncertā piedalās 46 kolektīvi, kuri ar latviešu kora dziesmām pieskandina Īrijas galvaspilsētu. Savukārt koncerta režisore Andra Baltmane”Panorāmai” norāda, ka lielā attāluma dēļ koristi mēģināja attālināti, izmantojot tehnoloģijas. Piemēram, "Skype", "Whatsapp" un "Facebook". "Darbs ir viegls un interesants, jo cilvēkiem to gribas darīt," saka Baltmane.

Lasītākās ziņas valstī

Paši dalībnieki stāsta, ka nevēlas aizmirst to, no kurienes nāk. Mareks no deju kolektīva "Nemiers" saka, ka dara to, ko viņam patīk darīt - būt latvietim.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti