Dalies:

Latviešu kopienu ielūdz uz kopīgām valsts svētku svinībām Eiropas Parlamentā

Latviešu kopienu ielūdz uz kopīgām valsts svētku svinībām Eiropas Parlamentā
  • 14. Nov. 2019

Pirmdien, Latvijas 101. dzimšanas dienā, Eiropas Parlamentā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltīta pieņemšana ar brīvās gribas ansambļa “Stiprās sievas” uzstāšanos. Koncertā Briselē skanēs Latvijas dzimšanas dienai veltīta programmma- tautasdziesmas un spēka dziesmas.

"Stiprās sievas" ir unikāla dažādu Latvijas personību apvienība, kurā dzied sievietes ar līdzīgām vērtībām un pasaules redzējumu. Pirmkārt, tas ir redzējums par latviešu tautasdziesmu kā spēcīgu savas identitātes apliecinājumu. Otrkārt, "Stiprās sievas" ikvienā dziesmā meklē stāstu, un dziedot to dabiskā veidā izstāsta. Stiprās sievas dēvē sevi par brīvās gribas ansambli, kas nozīmē, ka ir atvērtas robežas stilistikai, repertuāram, veidam, kā katra dalībniece piedalās- cita ar vēlmi dziedāt tikai savam priekam, cita ar vēlmi uzstāties. Stiprās sievas regulāri koncertē- gan organizējot savus koncertus, gan piedaloties dažādos festivālos, konferencēs, tradicionālos svētkos Latvijā, gan viesojoties pie tautiešiem Eslingenā, Bonnā un Frankfutrtē. Stiprās sievas savu darbību sākušas 2013.gadā Mūzikas un mākslas festivāla "Bildes" vasaras nometnē, un šobrīd kopā dzied ap 20 dalībniecēm." Stipro sievu" vadītāja Igeta Ozoliņa ir profesionāla mūziķe, etnomuzikoloģe un psihodrāmas speciāliste. 

Latviešu kopienu uz kopīgiem svētkiem, kas notiks plkst. 18.30 Eiropas Parlamentā, Briselē, Rue Wiertz 60; 3. stāvā pie t.s. lidostas kafejnīcas, ielūdz Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde. Ja vajadzīga ieeja Eiropas Parlamentā, lūdzam sazināties ar aiga.grisane@europarl.europa.eu

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti