Dalies:

Latviešu jaunieši Dānijā izveido uzņēmumu un sapņo par spēlfilmu

Latviešu jaunieši Dānijā izveido uzņēmumu un sapņo par spēlfilmu
  • 05. Mar. 2015

Divi latvieši - Renārs Kauliņš un Emīls Lukašēvics kopā ar vēl diviem Dānijā studējošiem jauniešiem, Dānijas pilsētā Orhusā ir izveidojuši multimediju producēšanas uzņēmumu "BBG Films". Viņu nākotnes sapnis - pilnmetrāžas filma, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju portāls lsm.lv.

Renārs un Emīls dzimuši Rīgā, taču pēc vidusskolas beigšanas saprata, ka vēlas savu karjeru turpināt multimediju jomā. Gadu paņemot pauzi, Emīls pirmszināšanas ieguva ceļojot pa ASV un fotogrāfējot, bet Renārs piedaloties Tautskolā Dānijā, kur apguva televīzijas un filmu producēšanu.

Taču pirmā iepazīšanās ar fotografēšanu un filmēšanu jauniešiem sākās daudz agrāk. Emīlu, kameras sāka piesaistīt jau pašā pusaudžu vecuma sākumā.

Lasītākās ziņas valstī

"Es sāku, kad man bija ap 14. Tētis atdeva savu veco “Zenit”. Tētis agrāk bija fotogrāfs, savos jaunības gados, tāpēc viņam vēl bija fotolaboratorija un tas viss. Tad es gāju un pats taisīju savas bildes. Tas pārvērtās lēnām digitālā formā un gāja vēl uz priekšu. Kad pārvācos uz Dāniju, es sapratu, ka pāriešu no foto uz video, jo tas kaut kādā veidā dzen vairāk uz priekšu," stāsta Emīls.

Pavisam citādāk filmēšanai pievērsās Renārs. Sākotnēji dzīvei bijuši pavisam citi plāni, bet tomēr nonāca tur, kur atrodas šobrīd.  

"Sākumā man bija pavisam citi mērķi, es gribēju kļūt par pilotu, kad gāju vēl vidusskolā. Bet tad 12. klases sākumā uztaisīju videoklipu, kas biju domāts, lai tiktu pilotam kā ēna. Un no tā brīža tas kaut kā pavērsās, ka man sāka vairāk interesēt tieši video. Tad man radās iespēja pamācīties Dānija tieši saistībā ar to. Un no tā brīža viss mainījās, viss aizgāja vairāk vienā virzienā," atklāj Renārs.

Uzreiz ideja par sava uzņēmuma veidošana neradās. Tas notika pēc piedalīšanās Orhusas filmu festivālā, kur jaunieši startēja ar savu īsfilmu. Tur iepazinās ar cilvēkiem, kas vēlāk piedāvāja izveidot reklāmu vietējam uzņēmumam. Tas izdevās veiksmīgi, un jaunieši saprata, ka iesāktais ir jāturpina.

Jauniešu uzņēmums nav liels. Kopā viņi ir tikai četri. Divi latvieši, viens beļģis un vietējais dānis.

Visu Pieci.lv žurnālista Rūdolfa Krieviņa reportāžu par latviešu jauniešiem lasiet: http://www.lsm.lv/lv/raksts/cilvekstasti/dzive/latviesu-jauniesi-danija-izveido-uznemumu-un-sapno-par-spelfilmu.a120361.

Foto no www.facebook.com/BBGFilms


Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti