Dalies:

Latviešu hokejistus Irbi un Ozoliņu Amerikā neaizmirst

Latviešu hokejistus Irbi un Ozoliņu Amerikā neaizmirst
LETA/Gatis Diedziņš
  • 24. Feb. 2020

Latviešu pārstāvniecība Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sasniegusi pēdējos desmit gados lielāko skaitu. Šosezon hokeja mekā spēlējuši jau pieci latvieši. Tomēr brīžos, kad NHL latviešu skaits samazinājās līdz minimumam, par Latvijas hokejistu iespēto neviens neaizmirsa, ziņo Latvijas Televīzija.

Kolumbusas “Blue Jackets” sastāvā šobrīd ir divi latvieši Elvis Merzļikins un Matīss Kivlenieks. Vēsturisks brīdis Latvijas hokejam, jo iepriekš nekad vienā NHL komandā nav atradušies divi latviešu vārtsargi. Viņu ekipējuma vēlmes lūko nodrošināt Tims Līrojs, kurš jau 20. sezonu ir “Blue Jackets” ekipējuma menedžeris. Tims deviņdesmito gadu sākumā palīdzēja spert pirmos soļus Ziemeļamerikas hokejā leģendārajiem Latvijas hokejistiem – Sandim Ozoliņam un Artūram Irbem. Turklāt kopā ar abiem latviešiem 1992. gadā izcīnīja Tērnera kausu, ko pasniedza tālaika NHL fārmklubu līgas IHL čempioniem.

Lasītākās ziņas valstī

“Viņam patiesi bija profesionāla pieeja. Vienmēr draudzīgs un pieklājīgs," Irbi atceras Līrojs. "Atminos, ka pirmajā nedēļā viņam ieplīsa kājsargs. Artūrs ienāca pie manis inventāra istabā un jautāja: “Vai tev ir adata un diegs?” Atbildēju, ka ir, lai tikai atstāj kājsargus un pēc brīža pieķeršos klāt. Viņš uzreiz noteica: “Nē, nē. Iedod man adatu ar diegu un es pats salabošu.” Tas mani patiesi izbrīnīja. Artūram pašam patika labot savu inventāru. Manu izbrīnu viņš vienmēr pavadīja ar: “Nesatraucies, Tim.””

Tikmēr pretstats bija Sandis, kuram pielāgošanās jaunajai videi prasīja nedaudz vairāk laika nekā Artūram.

“Sākumā, kad Sandis ieradās pie mums, viņam bija problēmas komunicēt," pastāstīja Līrojs. "Artūrs viņam daudz palīdzēja. Ja Sandim ko vajadzēja, tad pie manis viņš nāca kopā ar Artūru. Tāpēc, ka Artūra saziņas spējas bija krietni augstākas jau no pirmā brīža. Jāatceras, ka Sandis bija krietni jaunāks un tāpēc vairāk paļāvās uz Artūru. Tomēr līdz brīdim, kad apguva valodu un jutās gana komfortabli komunicēt.”

Savukārt Džefs Rimers jau 15. sezonu “FOX Sports” komentē “Blue Jackets” spēles. Rimers uzsver, ka patiesi priecājas Kolumbusā redzēt divus latviešu vārtsargus, bet pirms 18 gadiem viņš bija aculiecinieks Sanda Ozoliņa performancei Floridā, tobrīd komentējot “Panthers” spēles.

“Sandis bija izcila personība. Patiesību sakot, biju gana tuvs ar Sandi," pastāstīja Rimers. "Unikāls savā raksturā. Jautrs cilvēks, kura lokā daudzi vēlējās atrasties. Tomēr pāri visam – spēcīgs hokejists. Ar baudu vēroju viņa darbības laukumā. Izcils aizsargs. Ja Sandis būtu jaunāks, tad viņš lieliski iederētos mūsdienu NHL. Šobrīd hokejs kļuvis vēl dinamiskāks un aizsargi pieslēdzas uzbrukumam vēl vairāk. Sandis justos kā zivs ūdenī.”

Latviešus atceras un neaizmirst. Tagad laiks latviešu jaunās paaudzes hokejistiem radīt savus stāstus un ierakstus NHL vēsturē.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti