Dalies:

Latviešu Dziesmu un deju svētkos Kanādā pulcējušies ap 2000 dalībnieku

Latviešu Dziesmu un deju svētkos Kanādā pulcējušies ap 2000 dalībnieku
Astride Sils
  • 05. Jul. 2019

Latviešu Dziesmu un deju svētkds Kanādā vienkopus pulcējušies vairāk nekā 2000 koristu un dejotāju no visas pasaules un Latvijas. Šajās dienās Toronto daudzviet skan latviešu valoda, notiek deju koncerti, dzied kori, spēlē orķestri, tiek rīkotas balles un izstādes.  Bet svētku kulminācija būs 7. jūlijā – arī šie Dziesmu un deju svētki noslēgsies ar tautas deju lieluzvedumu, uz kuru visas biļetes ir izpārdotas.

Svētkus vakar atklāja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Kanādas ārlietu ministri Kristiju Frīlandi. “Dziesma jau no senatnes katram latvietim ir bijusi līdzās, gan priekos, gan bēdās. Ar dziesmu esam dibinājuši savu valsti un ar Dziesmoto revolūciju savu valsti arī atguvām. Dziesmu un deju svētki ir mūsu valsts un kultūras identitāte, kas apliecina seno un bagāto Latvijas kultūras mantojumu, tās skaistumu. Man ir īpašs prieks, ka šodien ar mums kopā ir Kanādas ārlietu ministre Kristija Frīlande. Tas ir vēl viens apliecinājums ciešajām un draudzīgajām saitēm, kas pastāv starp mūsu valstīm. Vēlos arī pateikties par Kanādas nozīmīgo ieguldījumu Latvijas un mūsu reģiona drošības stiprināšanā, jo Kanādas karavīri kopā ar citiem NATO sabiedrotajiem pilda nozīmīgu misiju Latvijā. Tāpat vēlos pateikties ikvienam XV Latviešu Dziesmu un Deju svētku Kanādā dalībniekam un veidotājam, jo īpaši, šo Dziesmu svētku Rīcības komitejai,” svētku atklāšanā sacīja Latvijas ārlietu ministrs.

"Ierodoties Toronto svētku viesnīcā, pārņem sajūta, ka Toronto dzīvo tikai latvieši. Lieliskie svētku dalībnieki un organizatori ir visur," "Latviesi.com" norāda diriģente Inguna Grietiņa- Dārziņa. "Visvairāk gaidu sestdienu, jo pateicoties Vizmas Maksiņas piedāvājumam un kolēģu - diriģentu apstiprinājumam, man pirmo reizi būs tas gods diriģēt Kanādas dziesmu un deju svētku kopkori. Domāju, ka šis, otrais nozīmīgākais notikums šajā gadā, jo tikko aizvadīti mani organizētie Eiropas latviešu kultūras svētki, ārzemju latviešiem nesīs prieku un kopības sajūtu."

Lasītākās ziņas valstī

Latvijas simtgadei veltīto XV Latviešu dziesmu un deju svētku sauklis ir “Viena dziesma, viena deja… viena tauta!”. Dziesmu svētki ilgs līdz 7. jūlijam, koncertiem notiekot Sv. Paula Trīsvienības baznīcā, Kērnera zālē un “Mattamy” pasākumu centrā.

Kā norāda Ārlietu ministrijā, pateicoties latviešu kopienas Kanādā pārstāvju neatlaidīgam darbam, kā arī Kanādas valdības atbalstam, latviešu kopiena spēja pastāvēt un saglabāt latviskumu okupācijas gados, veidojot latviešu kopienas, latviešu centrus, dibinot skolas. Latviešu kopienas pārstāvji Kanādā snieguši būtisku atbalstu Latvijai ceļā uz neatkarības atgūšanu. Pēdējā desmitgadē darba meklējumos Kanādā ir ieradušies arī Latvijas valstspiederīgie, kas gan aktīvi iesaistās diasporas aktivitātēs, gan veido jaunas organizācijas.

Kopumā Kanādā dzīvo ap 20 000 – 25 000 Latvijas valstspiederīgo un kanādiešu ar latvisku izcelsmi, kas vēl apzinās savu saikni ar izcelsmes zemi. Galvenie diasporas centri Kanādā atrodas Toronto, Otavā, Hamiltonā (Ontārio province), Monreālā (Kvebekas province), Edmontonā un Kalgarijā (Albertas province), Vankūverā un Kelovnā (Britu Kolumbijas province), kā arī Halifaksā (Jaunskotijas province).

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti