Dalies:

Latviešu dziesmas „ImantaDimanta un draugi” koncertos skanēs 18 ASV pilsētās

Latviešu dziesmas „ImantaDimanta un draugi” koncertos skanēs 18 ASV pilsētās
  • 07. Mar. 2018

Piektdien, uzstājoties koncertā Vašingtonā, savu Latvijas simtgadei veltīto koncerturneju uzsāka starptautiskā latviešu „post-folk” grupa „ImantaDimanta un draugi”.

Turnejas laikā grupa dosies kopumā uz 18 Amerikas Savienoto valstu pilsētām, tādejādi ieskandinot Latvijas Simtgades svinības. Kā stāsta grupas dalībniece Katrīna Dimanta, pirmais turnejas koncerts Vašingtonā noritējis labi. To apmeklējuši „apburoši, uzmanīgi klausītāji, kas dzīvoja līdzi mūsu mūzikai”. Koncertu noklausījušies ap 200 cilvēku. Mūziķiem bijis liels prieks redzēt tik kuplu skatītāju pulku, kas bija sanācis uz koncertu, neraugoties uz vētraino laiku, kas todien valdīja Vašingtonā. Klausītāju vidū bija arī ļaudis, kuri uz koncertu bija braukuši sešas līdz septiņas stundas, turklāt nāks uz koncertiem arī citās ASV pilsētās. Klausītāji bija visdažādākā vecuma, sākot ar 5gadiem un beidzot ar 95.

Publika dzīvoja līdzi mūzikai, tādējādi dodot mūziķiem daudz enerģijas. „Milzīgu sajūsmu un gandarījumu izjutu, kad koncertdaļas noslēgumā bija stāvovācijas. Otrajā daļā cilvēki aktīvi iesaistījās gan kopdziesmās, gan dančos,” teic Katrīna.

Koncertā skanēja dziesmas no grupas albuma "Izauga mātei brīnuma meita". Šim koncertam tika izvēlētas tās dziesmas, kuras pašiem muzikantiem mīļākas un tās, par kurām no klausītājiem saņemtas vislabākās atsauksmes. Dziesmas "Viena saule, viena zeme" un "Vecu ļaužu valodiņ' „ „ImantaDimanta un draugi” līdz šim nebija publiski spēlējuši, jo tās ir tehniski sarežģītas, tomēr šoreiz uzdrošinājās tās iekļaut programmā. Programmā ietvertas arī „ImantaDimanta un draugi” jaunās dziesmas, kā arī dažas latviešu tautasdziesmas, kurām grupas mūziķi paši izveidojuši oriģinālus aranžējumus. Turklāt grupas dalībnieki Katrīna un Krišjānis Sils solo dziedāja pašu sacerētas oriģināldziesmas.

„Programma izveidota tā, lai interesanti būtu gan tiem, kas mūs dzird pirmo reizi, gan tiem, kam ir mūsu albums,” stāsta Katrīna.

Jautāti, kuras dziesmas visvairāk patika pašiem mūziķiem, bundzinieks Matīss Uškāns un ģitārists Krišjānis atzinās, ka lielāko sajūsmu viņiem sagādājusi dziesma "Aši, aši zīle dzieda", bet basists Kristaps Strods visvairāk izbaudījis dziesmu "Kālabadi galdiņami", kuras laikā arī publika braši dziedāja līdzi un ritmiski plaudēja. Katrīnai un Imantai Nīgalei ļoti patika ģitārista Krišjāņa izpildītā dziesma "Bandenieka līgaviņa". Jāpiebilst, ka šis koncerts bija Krišjāņa debija grupā un pārējie grupas dalībnieki ar viņu lepojas.

Savukārt skatītāji ļoti aktīvi un skaisti dziedāja līdzi Katrīnas oriģināldziesmai "Kur mēs mīļi dzīvojām" un koncerta noslēguma dziesma "Skaista mana tēvu zeme". Kopumā koncertprogramma ilgst apmēram stundu, pēc tam seko sadziedāšanās un danči. Turnejas koncerti cits no cita atšķirsies. „Mums ir tik daudz dziesmu, ko vēlamies nospēlēt, ka nolēmām izveidot divus sarakstus un pirms katra koncerta izlemt, kuru vēlamies spēlēt. Dažās pilsētās paredzēts dziedāt kopā ar jauniešiem, tad šīs dziesmas arī tiks ievietotas programmā,” skaidro Katrīna. Sagatavota arī programma, kurā līdzās pašu dziesmās iekļautas dažādas Amerikāņu bluegrass - folk dziesmas. Šī programmu paredzēta koncertvietām, kurās sagaidāma lielākoties latviski nerunājoša publika.

"ImantaDimanta un draugi" izsaka lielu pateicibu Amerikas Latviešu Apvienībai un visiem, kas ziedoja ALAs Latvijas Simtgades fondam, kā arī visām organizācijām, kas iesaistījušās tūres tapšanā.

4. martā grupa uzstājās Grīnvilā, bet 7. martā pulksten 19 „ImantaDimanta un draugi” spēlēs Hjūstonā. Turneja noslēgsies 18. aprīlī ar uzstāšanos latviešu kultūras centrā Priedainē.

Grupa „ImantaDimanta un draugi” ir apliecinājums, ka 21. gadsimta latvieši visā pasaulē spēj saprasties, sadarboties un radīt ko varenu, kas pasaulē izskandina Latvijas vārdu. Divi no grupas dalībniekiem uzauguši latviešu ģimenēs ārpus Latvijas – Amerikā un Vācijā, pārējie dzimuši un auguši Latvijā.

Plašāka informācija par gaidāmajiem koncertiem atrodama:

Lasītākās ziņas

Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Foto: Pēteris Alunāns, Pēteris Bičevskis,; attēlā - „ImantaDimanta un draugi” uzstāšanās Vašingtonā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti