Dalies:

Latviešu dramaturģija latviešu valodā uz teātra skatuves Birmingemā

Latviešu dramaturģija latviešu valodā uz teātra skatuves Birmingemā
  • 21. May. 2019

Pirms gada Latviešu Kultūras centra paspārnē tika nodibināts Birmingemas Mazais teātris, izveidojot nelielu pamatsastāvu un jauniešu studiju. Šomēnes teātris piedzīvos savu pirmo iestudējumu.

Jauniestudējuma pirmizrāde notiks 29.maijā plkst. 19.00 “The Old REP Theatre” Birmingemā. Tas būs iestudējums no dramaturga Hermaņa Paukša īslugu cikla “Vairāk nekā mums nav!”. Biļetes var iegādāties online: www.oldreptheatre.co.uk.

Izrādē piedalās Lielbritānijā dzīvojoši latviešu izcelsmes skolnieki. Izrādes režisors Ingmārs Čaklais, tērpu māksliniece Gunta Lārmane, horeogrāfi Viesturs Bērziņš un Laura Rutka un gaismu režisors Ēriks Otto arī dzīvo Lielbritānijā. Taču mūziku speciāli šai izrādei radījis Latvijā dzīvojošais mūziķis Jānis Radziņš.

Lasītākās ziņas valstī

“Projekts kalpos arī kā lielisks paņēmiens, kā popularizēt latviešu dramaturģiju, jo īslugas ir paredzēts tulkot un iestudējumu spēlēt arī angļu valodā. Jau pirms pirmizrādes iestudējums saņēmis uzaicinājumu doties viesizrādēs uz Zviedriju, Īriju, Īslandi un Latviju,” stāsta iestudējuma režisors I. Čaklais.

Pēdējās desmitgadēs latviešu kopiena Lielbritānijas Apvienotajā Karalistes otrajā lielākajā pilsētā Birmingemā ir strauji pieaugusi. Latviskās identitātes saglabāšanai un nacionālas pašapziņas uzturēšanai Latviešu Kultūras centrs Birmingemā realizē teātra mākslas projektu, kura rezultātā top izrādes latviešu valodā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti