Dalies:

Edinburgā izdejotas skaistākās latviešu dejas un izdziedātas dziesmas

Edinburgā izdejotas skaistākās latviešu dejas un izdziedātas dziesmas
Foto: Latvijas vēstniecība Lielbritānijā
  • 08. Apr. 2019

Aizvadītajā nedēļas nogalē Skotijā norisinājās līdz šim vēl nebijis pasākums "Latviešu dienas Edinburgā". Festivālā pulcējās latviešu diasporas deju kopas, kori, amatnieki un folkloras kopas no Lielbritānijas, Eiropas un citām pasaules vietām. Dalībnieki gan dziedāja, gan dejoja, gan iepirkās amatnieku tirdziņā. Tur varēja arī satikt  Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) darbinieci, remigrācijas konsultanti un Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvjus, kuri stāstīja par darba iespējām Latvijā.

Latviešu dienās Edinburgā notika parāde pie Edinburgas pils, kurā piedalījās arī Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže. Svētku uzrunas teica arī Skotijas valdības Eiropas lietu ministrs Bens Makferons (Ben Macpherson) un Latvijas goda konsuls Skotijā Džons Makgregors (John McGregor). "Svētku gājiena laikā Edinburgas ielas no krāšņajiem latviešu tautastērpiem un plīvojot Latvijas karogiem ieguva jaunas krāsas. Edinburgas cietokšņa pakājē esošajā estrādē tika izdejotas skaistākās latviešu dejas un izdziedātas skaistākās dziesmas," par svētkiem savā "Facebook" kontā raksta Latvijas vēstniecība Lielbritānijā.

Tāpat arī izsaknēja svētku koncerts “Princes Street Gardens” parkā uz ” Ross Bandstand” skatuves, kura laikā darbojās arī amatnieku tirdziņš. Svētku noslēguma ballē uzstājās grupa ”Credo” un folkloras kopa “Austrumkalns”. 

Lasītākās ziņas valstī

NVA direktora vietniece Kristīne Stašāne informēja  par darba tirgus situāciju Latvijā, NVA un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES pakalpojumiem un atbalstu tiem Latvijas valsts piederīgajiem, kuri vēlas atgriezties Latvijā. Tāpat interesenti varēja uzzināt par iespējām attālināti izmantot NVA pakalpojumus tiešsaistē, piemēram, kā iesniegumu bezdarbnieka statusa iegūšanai iesniegt elektroniski vai meklēt piemērotu darbu Latvijā, izmantojot NVA CV un vakanču portālu.

Pasākumā piedalījās LIAA pārstāvji un Kurzemes reģionālā remigrācijas koordinatore Kristīne Smilga. Viņa informēja par remigrācijas projektu, remigrācijas koordinatoru sniegtajām atbalsta iespējām, kas plašāk atspoguļotas vietnē  www.paps.lv, kā arī tiks atbildēti diasporas jautājumi, kas saistīti ar atgriešanos Latvijā. 

Foto: Latvijas vēstniecība Lielbritānijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti