Dalies:

Latviešu diasporas skolotāji Bredfordā pilnveidos pedagoģiskās prasmes

Latviešu diasporas skolotāji Bredfordā pilnveidos pedagoģiskās prasmes
  • 05. Apr. 2019

Nedēļas nogalē Daugavas Vanagu namā Bredfordā ikgadējā Latviešu valodas aģentūras (LVA) un Eiropas Latviešu apvienības (ELA) diasporas skolotāju seminārā kopā sanāks skolotāji no 13 latviešu skolām Anglijā un Īrijā. Skolotāji iepazīs jaunos mācību materiālus, uzzinās, kā labāk plānot nodarbības, un saņems citus padomus darbā ar bērniem multilingvālā pasaulē.

Semināra laikā skolotājus informēs par diasporas skolām pieejamo finansējumu un ELA diasporas izglītības jaunumiem.  LVA iepazīstinās ar jaunajiem mācību un metodiskajiem materiāliem. Logopēde Natālija Ērgle pastāstīs, kā palīdzēt bērniem daudzvalodu pasaulē. LVA palīdzēs nodarbību plānošanā un mācību materiālu atlasē atbilstoši latviešu valodas funkcionālajiem līmeņiem.

Savukārt par darbu ar latviskās izlgītības satura vadlīnijām skaidros VISC Valsts valodas prasmes pārbaudes nodaļas pārstāves.

Latviešu valodas aģentūras diasporas skolotāju metodisko semināru apmeklēšana mītnes zemēs vai Latvijā ir viens no kritērijiem, kas tiek ņemts vērā, piešķirot skolām finansējumu.

Seminārā piedalīsies Birmingemas latviešu skola “Sakta”, Bredfordas latviešu skola “Saulespuķe”, Dublinas latviešu skola “Saulgriezīte”, Londonas Latviešu skola, Kethorpas latviešu skola “Straumēni”, Mensfīldas bērnu un jauniešu centrs “Varavīksne”, Pīterboro latviešu skola “Pūcītes akadēmija”, Portadaunas latviešu skola “Zīļuks”, Portlīšas latviešu skola “Sauleszaķēns”, Sautportas latviešu skola “Gliemezītis”, Skelmersdāles latviešu skola “Jūras kaķis”, Slaigo latviešu skola “Zemene”, Voterfordas latviešu skola “Jumītis” un Vulverhemptonas latviešu skola “Burtnieki”. Kopumā seminārā pulcēsies vairāk nekā 30 dalībnieku.

Semināru finansē Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde”, semināru līdzfinansē Latviešu nacionālā padome Lielbritānijā, telpas nodrošina Daugavas Vanagu Bredfordas nodaļa.

Foto: LVA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti