Dalies:

Latviešu diasporas skolas aicina pieteikties finansējumam

Latviešu diasporas skolas aicina pieteikties finansējumam
Stokholmas latviešu skola
  • 14. Feb. 2020

Latviešu valodas aģentūra (LVA) aicina pieteikties latviešu diasporas skolas finansiālajam atbalstam, kas šogad sasniedz 149 400 eiro, informē LVA diasporas projektu koordinatore Aija Otomere.

Finansējumu latviešu nedēļas nogales skolām Eiropā, tai skaitā Gruzijā, Turcijā, Baltkrievijā un Ukrainā, administrē Eiropas Latviešu apvienība. Finansējuma apjoms ir 104 580 eiro. Pieteikšanās - līdz 2.martam.

Savukārt finansējumu latviešu nedēļas nogales skolām un vasaras vidusskolām ārpus Eiropas administrē Pasaules Brīvo latviešu apvienība. Finansējuma apjoms šogad ir 44 820 eiro, un atbalstam var pieteikties līdz 16.martam.

Lasītākās ziņas

Ar finansējuma pozīcijām un finansējuma saņemšanas kritērijiem detalizēti var iepazīties konkursu nolikumos, kas publicēti LVA mājaslapā. Atbalstu piešķir no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta programmas "Valsts valodas politika un pārvalde".

2019.gadā LVA līdzfinansējumu saņēma 58 diasporas skolas, kurās kopā darbojušies 448 skolotāji un mācījies 2021 bērns. Pateicoties šim līdzfinansējumam, diasporas skolas ir varējušas segt telpu īres un apdrošināšanas izdevumus, kā arī iegādāt jaunus mācību materiālus.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti