Dalies:

Latviešu diaspora Īrijā rīko gada noslēguma sanāksmi

Latviešu diaspora Īrijā rīko gada noslēguma sanāksmi
Ekrānšāviņš
  • 11. Dec. 2019

Īrijā aizvadīta gada noslēguma sanāksme, lai diaspora izvērtētu paveikto un plānotu darbus nākamajam gadam. Tuvojoties gada beigām, Latvijas vēstniecība Īrijā aicināja kopā latviešu kopienas organizāciju, latviešu skoliņu, kopu, sporta komandu un draudžu pārstāvjus, lai atskatītos uz gada laikā paveikto. 

 

Lasītākās ziņas valstī

“Es varu teikt, ka diaspora šeit, Īrijā kļūst arvien aktīvāka, aug savā kultūras izpausmju un  arī izglītošanās ziņā, par ko man ir ārkārtīgi liels prieks," teica Latvijas vēstnieks Īrijā Jānis Sīlis. Kopumā Zaļās salas latvieši ir organizējuši vairāk nekā četrdesmit lielāka un mazāka mēroga pasākumus, un visražīgākā organizācija pagājušajā gadā ir bijusi Īrijas Latviešu nacionālā padome, kas kopā ar savām biedrorganizācijam ir īstenojusi sešus projektus, tostarp arī nometnes.

“Īrijas Latviešu nacionālā padome šogad ir uzstādījusi rekordu. Mums bija trīs nometnes: Latvijā viena nometne diasporas un Latvijas bērniem, viena pilsoniskās līdzdalības nometne Īrijā un vēl viena latviešu valodas nometne, arī Īrijā," pauda Īrijas Latviešu nacionālās padomes valdes locekle Laima Ozola.

Parasti pēc Dziesmu svētkiem Rīgā diasporas mākslinieciskās pašdarbības kopām uz brīdi iestājas klusāks laiks, taču to noteikti nevar teikt par latviešu dejotājiem. Koncertiem bagāts šis gads ir bijis deju kopai “Karbunkulis”.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti