Dalies:

Latviešu danču vakaru Stokholmā apmeklē vairāk nekā piecdesmit danču un tautas mūzikas cienītāju

Latviešu danču vakaru Stokholmā apmeklē vairāk nekā piecdesmit danču un tautas mūzikas cienītāju
  • 04. Feb. 2019

Šī gada pirmo latviešu danču vakaru Stokholmā 2. februārī apmeklēja vairāk nekā piecdesmit danču un tautas mūzikas cienītāju. Tas norisinājās pašā Stokholmas centrā Igauņu namā (Estniska Huset), Wallingatan 34. Dzīvā danču mūzika grupas ”Stokholmas Spēlmaņi” izpildījumā skanēja no pieciem pēcpusdienā līdz pat deviņiem vakarā. Vakara apmeklētāju vairākums bija Stokholmas latvieši, kā arī to ģimenes locekļi, zviedru draugi un pat ciemiņi no Latvijas.

Danču vakara pirmajā daļā – danču darbnīcā – muzikanti un dancotāji apguva vairākas jaunas dejas, kas līdz šim Stokholmā nebija dancotas. Īpašu piekrišanu izpelnījās “Garais dancis”, kas patiesi šķita nekad nebeidzamies un deva muzikantiem iespēju doties negaidītās muzikālās improvizācijās, tāpat arī jestrā “Jokšu polka” un “Zvirbul’s alu dara”, plaukstiņdeja no Rikavas. Jauno danču apgūšanā nenovērtējams palīgs bija “Dandari – simts danči simtgadei” projekta ierakstītie danču video.

Pēc nelielas pauzes, kuras laikā danču pasākuma apmeklētāji varēja atspirdzināties un atgūt spēkus vietējā igauņu krodziņā, vakars turpinājās ar vairākām Stokholmas publikai labi pazīstamu danču tūrēm. Apmeklētāju vidū bija arī tādi, kas latviešu danču soļus spēra pirmoreiz, un lieti noderēja “Stokholmas Spēlmaņu” danču meistaru – Valda un Ilzes, kā arī danču zinātāju Dāvja un Sanda prasmīgā palīdzība.

Lasītākās ziņas valstī

Par “Stokholmas Spēlmaņiem”:
Danču un tautas mūzikas grupa “Stokholmas Spēlmaņi” darbojas kopš 2014. gada un turpina senu tradīciju – ļaužu kopāsanākšanu, lai gūtu prieku sadancojot un saspēlējot. “Stokholmas Spēlmaņu” īpašo skaņu un vidi veido pieredzējušu muzikantu, profesionālu mūziķu un prasmīgu danču vedēju kopums. Tikai dažu darbības gadu laikā danči spēlēti un vadīti ne tikai Stokholmā, bet arī Gēteborgā, Ģikšos, Rīgā, Hamburgā, Malmē, Norčepingā un citur. Paralēli dančiem sagatavotas arī citas programmas: Stokholmas septiņdesmito gadu rokmūzikas programma akustiskā interpretācijā izskanēja Jura Kronberga dzejas vakarā “Hāgenskalna komūnā”, savukārt slavenā stokholmieša Alfrēda Vintera mūzikas programma – Latvijas simtgades pasākumu nedēļā Stokholmā.

“Stokholmas Spēlmaņu” danču vakaros bērniem, jauniešiem līdz 18 gadu vecumam un studentiem ieeja ir bez maksas, pieaugušajiem pret ziedojumu. Kopā ar "Stokholmas Spēlmaņiem" danco visi, lieli un mazi, jauni un veci, prasmīgi dejotāji un zaļi iesācēji. Jāņem līdz ērti apavi dancošanai, labs noskaņojums atnāks pats!

E-pasts uzziņām: stokholmas.spelmani@gmail.com
Visjaunākā informācija par Stokholmas Spēlmaņiem pieejama Facebook lapā: https://www.facebook.com/stokholmasspelmani

Informāciju sagatavoja: Signe Rirdance, “Stokholmas Spēlmaņi”
Attēlā: Latviešu danču un tautas mūzikas grupa “Stokholmas Spēlmaņi” Latvijas Simtgades svētkos 2018. gada 17. novembrī Hamburgā, Vācijā, danču vakara starpbrīdī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti