Dalies:

Latviešu Centrs Toronto arvien turpinās atbalstīt latviešu sabiedrību un kultūru

Latviešu Centrs Toronto arvien turpinās atbalstīt latviešu sabiedrību un kultūru
  • 02. May. 2020

Kopš Latviešu Centrs paziņoja, ka ir The Birches catering jāslēdz, varbūt šīs bēdīgās ziņas jutās daudziem, it kā debesis pēkšņi aptumsa un silti spīdošā saulīte pazuda aiz tumšiem mākoņiem. Jā, Birchescatering vairs neturpinās darboties, bet ir svarīgi mums visiem atcerēties to, kas NEBEIDZ darboties mūsu iemīļotā Kanadas Latviešu Centrā Toronto, un to baudīt, slavēt un atbalstīt. Pat aiz mākoņiem saule vēl turpina vienmēr spīdēt.

Sarīkojumi vēl tiks rīkoti.

Būs vēl koncerti, tautas deju uzvedumi, teātŗi, dzejas vakari un lekcijas. Vēl sastrādāsimies ar TILTS, lai populāri Latvijas mākslinieki piestātos arī Toronto, piedāvājot mūsu sabiedrībai brīnišķīgus uzvedumus, kā piemēram, kad pie mums ciemojās Vilkači, Ruta un Valdis Muktupāveli un Iļģi.

Lasītākās ziņas valstī

Būs vēl informātīvi pasākumi, uzjautrinoši pasākumi un tādi, kuŗi dod iespēju at- balstīt mūsu latviešu sabiedrību un baudīt latviešu kultūru. Jā, būs vēl svinības - ieskaitot Latvijas dzimšanas dienu, ko katru gadu svinam ar “Dienu Latvijai” - pilnu dienu Latvijai bez nekādām ieejas maksām visiem dalībniekiem.

Bibliotēkā varēs vēl atrast, ko lasīt, vai filmiņu, ko paskatīties. Varēs vēl Northern Birches bankā kārtot finances. Varēs vēl nopirkt dāvaniņus citiem vai varbūt arī sev Latviešu Centra Letts Shop, kur var iegādāties mūzikas ierakstus, rotas, grāmatas, ēdamo, kā piem., zupas, zirņus, čipšus un citus gardumus.

Varēs vēl sūtīt bērnus un mazbērnus mācīties par Latviju un Latvijas kultūru, jo Toronto Latviešu biedrības Sestdienas skola vēl notiks.

Varēs vēl iemācīties kā latviskos cimdus adīt un tautas tērpus šūt, latviešu rokdarbus apbrīnot, kā arī kādus pirkt, jo Daiļamatnieki vēl rokdarbus mācīs, izstādīs savus meis- tardarbus izstādēs, skatu lo- gos un pārdos skaistās preces Mārtiņtirgos.

Varēs vēl svinēt vecvecmammiņas 100 gadu jubileju, Mātes dienu, Kapu svētkus un citas svarīgas svinības ar gardiem mielastiem - brīvprātīgi rīkotos azaidos un BBQs.

Varēs atkal mācīties kā Jāņu sieru taisīt, kliņģeri un tortes cept, latviskās Lieldienu olas krāsot, gurķus marinēt un gūt citādas vērtīgas zināšanas.

Varēs vēl satikties, parunā- ties un izpriecāties ar veciem draugiem un/vai satikt jaunus - Umurkumurā iedzeŗot alutiņu vai dejojot kādā ballē.

Un Centra telpas varēs izīrēt visāda veida pasākumiem un sarīkojumiem. Vienīgā starpība būs, ka klientam pašam būs jānokārto ēdināšanas pakalpojumi.Daudz, kas mums ir bijis ierasts, baudīts un varbūt pat uzskatīts kā pašsaprotams, vēl turpināsies.

Būs arī jauni pasākumi. Centra galvenais mērķis un uzdevums ir uzturēt un attīstīt latviešu sabiedrību Toronto un apkārtnē, nevis tikai tagad, bet arī daudzus gadus uz priekšu. Un ja nāks talkā vēl citi brīvprātīgie darbinieki, tad varēs rīkot vēl vairāk pasākumus, sarīkojumus un citu, lai vēl ne tikai uzturētu un attīstītu latviešu sabiedrību, bet stiprinātu mūsu latviešu sabiedrību!

Autors: KLCT valde

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu " Latvija Amerikā"

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti