Dalies:

Latviešu centrā Bērzainē nosvinēta Baltu vienības diena

Latviešu centrā Bērzainē nosvinēta Baltu vienības diena
  • 25. Sep. 2019

Naksnīgajā Dienvidvācijas pilsētā Freiburgā, pašā Cēringenas pilskalna viducī, kur atrodas Latviešu centrs Bērzaine, 22. septembra vakarā dega spoža uguns un sasaucās ar citiem ugunskuriem Baltijā un pasaulē. 

Par godu Baltu vienības dienai uguns tika kurta jau septīto reizi, jo arī latvieši Vācijā ir piederīgi Latvijai. Lielajiem ugunskru palīdzēja rotāt mazie bērni. Savā ziņā Bērzaine ir unikāla, jo tā kā tika solīts lietus, tad Baltu vienības uguns tika kurts divas reizes. Kā mēdz teikt - dubults neplīst! Uguns visu dienu dega Āra namiņa priekšā un otrreiz to iekūra pēc saules rieta. Arī dziesmas skanēja visu dienu - gan patriotiskās, gan  tautas dziesmas. 

Lasītākās ziņas valstī

Pašas svinības sākās jau dienā. Pusdienlaikā Bērzaini pieskandināja mazie brašie dejotāji no Štutgartes un Minsteres apkārtnes, kuri aizrautīgi nodejoja divas deju nometnē Bērzainē iemācītās dejas.

Svētku pusdienās visi mielojās ar bukstiņu biezputru un latviskiem kārumiem. Ciemos sabrauca viesi no Freiburgas, Badkrocingenas, Bāzeles, Minsteres, Štutgartes, Rīgas, Valmieras un Babītes, kā arī ap divdesmit vācu lielākā motokluba Gremium biedri. Kopā bija ap simt svinētāju. Runas raisījās par Latvijas un Baltijas vēsturi, latviešiem Latvijā ārpus tās.

Mājas saimnieki Inese un Āris Aveni teic lielu paldies ikvienam, kas gatavoja, piedalījās un bija atsaucīgs un aizrautīgs! Lai katram svētku dalībniekam šai dienā gūtais palīdz ikdienas gaitās un dod spēku strādāt un dzīvot savā, ģimenes un Latvijas labā!

Inese Avena priecājas par iespēju satikt latviešus, kuri Latvijā vai savā mītnes zemē tur augstu Latvijas vārdu, atrod laiku būt kopā ar tautiešiem, dziedāt, dejot un mācīt to arī citiem.

Projektu “Diasporas notikumu multimediāla atspoguļošana” līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild portāls Latviesi.com, kā arī iesūtīto foto un video materiālu Autori. #SIF_MAF2019.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti