Dalies:

Latviešu biedrības koris "Tālava" ar koncertu atzīmējis divdesmit piecu gadu jubileju

Latviešu biedrības koris "Tālava" ar koncertu atzīmējis divdesmit piecu gadu jubileju
  • 23. Apr. 2018

2018. gada 21. aprīlī Maskavas latviešu kultūras biedrības koris “Tālava” Latvijas vēstniecībā Krievijā svinēja savu divdesmit piecu gadu jubileju. Koncerta programmā bija iekļauta kora klasika, garīgā mūzika, kā arī latviešu, igauņu, lietuviešu un krievu tautas dziesmas. Vēstnieks Māris Riekstiņš sveica kori nozīmīgajā jubilejā un pateicās par latviešu kultūras saglabāšanu un veicināšanu ārpus Latvijas robežām.

Latviešu kongresa Krievijā priekšsēdētāja Lauma Vlasova kora diriģentei Tamārai Semičevai pasniedza Pasaules Brīvo latviešu apvienības Kultūras fonda atzinības rakstu “par 25 gadu milzīgu darbu latviešu kora mākslas popularizēšanu Krievijā un pasaulē”.

Tāpat koristus sveica Latviešu skolas Maskavā audzēkņi, citu Maskavā strādājošo koru un biedrību pārstāvji.

Koris "Tālava" dibināts 1993. gadā ar Latvijas vēstniecības Krievijā un vēstnieka Jāņa Petera atbalstu. Šo 25 gadu pastāvēšanas vēsturē koris ‘’Tālava’’ ir iestudējis un izpildījis vairākus simtus latviešu komponistu oriģināldziesmu un tautasdziesmu apdares, krievu komponistu skaņdarbus un cittautu komponistu dziesmas oriģinālvalodās.

Kopš 1998. gada koris ir piedalījies visos Latvijas vispārējos Dziesmu un deju svētkos, kā arī Ziemeļu un Baltijas valstu koru festivālos. Arī šogad koris plāno piedalīties Latvijas vispārējos Dziesmu un deju svētkos. Koris daudz koncertējis dažādās Krievijas pilsētās, visur iepazīstinot savus klausītājus ar Latvijas kora dziesmu.

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti