Dalies:

Latviešu 14 gadus vecā klimata aktīviste: Ja neuzdrošināsimies, neko nepanāksim

Latviešu 14 gadus vecā klimata aktīviste: Ja neuzdrošināsimies, neko nepanāksim
Ekrānšāviņš
  • 03. Oct. 2019

Ja neuzdrošināsimies, tad arī neko nepanāksim, raidījumā "Tieša runa" runājot par savu iedvesmas avotu - Grētu Tūnbergu, teica 14 gadus vecā klimata aktīviste Austra Krone.

Arī viņa pati piedalās protestos, lai pievērstu cilvēku uzmanību klimata pārmaiņām. "Mums ir jāpievērš uzmanība, lai politiķi, kas sēž lielajos krēslos, kaut ko sāk darīt," sacīja Austra.

Viņa stāstīja, ka jauniešu vidū ir daudz domubiedru, tomēr ir arī daudz tādu, kuri par zinātniskajiem pētījumiem negrib neko dzirdēt. "Man ļoti žēl visu šo cilvēku, jo izpēte ir acu priekšā. Viņiem šķiet labāk vienkārši nepievērst uzmanību," uzsvēra Austra.

Lasītākās ziņas valstī

Savus protestus viņa adresē visiem, kuri ir vienaldzīgi par klimata pārmaiņām. "Tiem, kuri netic, ka visiem ir jāmainās, katram, kuram ir vienalga, adresēju savu protestu un savu cīņu," skaidroja Austra.

Viņa uzskata, ka Latvijas iedzīvotāji tik ļoti nav satraukušies par klimata pārmaiņām, jo to ikdienā nepiedzīvo. Pārējie diskusijas dalībnieki arī norādīja uz citiem iemesliem.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesore, Komunikācijas fakultātes dekāne Anda Rožukalne stāstīja, ka klimats nav bijis pietiekami liels jautājums sabiedrības diskursā. Latvijas Riteņbraucēju apvienības vadītājs Viesturs Silenieks, kā arī Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka runāja par to, ka, lai rūpētos par vidi, nozīmīgs ir izglītības līmenis, kā arī finansiālā nodrošinātība.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti