Dalies:

Latviešiem Lielbritānijā dažādi viedokļi par jauno migrācijas politiku

Latviešiem Lielbritānijā dažādi viedokļi par jauno migrācijas politiku
CC0 licence
  • 26. Feb. 2020

Apvienotajā Karalistē gatavojas dzīvei pēc “Brexit'', un viena no tās daļām – jauna, uz punktiem balstīta imigrācijas sistēma. Tā sola stingrus nosacījumus, lai valstī varētu iebraukt tikai kvalificēts un labi apmaksāts darbaspēks. Lielbritānijā dzīvojošie  tautieši jauno sistēmu uztver dažādi – vieni nemaz nav nokārtojuši rezidenta statusu, citi kritizē britu valdības ekonomiskos plānus, ziņo Latvijas Televīzija.

Jaunā, uz punktiem balstītā imigrācijas sistēma Apvienotajā Karalistē stāsies spēkā no nākamā gada janvāra, tā attieksies uz visiem, kuri no jauna ieradīsies valstī strādāt. Taču bez raizēm varēs dzīvot visi tie eiropieši, kuriem būs savlaicīgi nokārtots jaunais rezidenta statuss, tāpat imigrācijas sistēma neietekmēs tūrismu. 

Lasītākās ziņas valstī

Eiropiešu rezidenta statusa atbalsta konsultante Inese Asermane stāstīja, ka pēc 2020. gada 31. decembra robežas būs atvērtas un cilvēki brīvi varēs ceļot. Ja cilvēks vēlas palikt vairāk nekā trīs mēnešus Lielbritānijā, tad gan viņam nāksies saņemt darba atļaujas un uzturēšanās atļauju.

Britu iekšlietu ministre izteikusies, ka nekvalificētos darbus varētu strādāt 8 miljoni ekonomiski neaktīvo britu.

Londonas latviešu kora vadītāja Lilija Zobens sprieda, ka “8 miljoni ekonomiski neaktīvu iedzīvotāju, nu kas tie ir – tie varētu būt slimnieki, tie varētu būt studenti un skolēni, tie varētu būt pensionāri kā es”.

“Vai tiešām viņi sūtīs pensionārus un slimniekus laukos novākt burkānus un kāpostus? Viņi nav izdomājuši, kādas ekonomiskās sekas var radīt tāda rīcība,” sacīja Zobens.

Taču ne visi ir satraukušies par jaunajiem imigrācijas noteikumiem.

Darbā iekārtošanas biroja vadītājs Miks Vizbulis stāstīja, ka tās ir “ļoti vienkāršas un ļoti normālas prasības. Viens ir, dod punktus par to, ka tu māki runāt angliski, otrs ir, ka ir jau darba piedāvājums šeit, un trešais, ka vari strādāt savā profesijā, kas atkal ir plaši stiepjams jēdziens par to, kas ir tava profesija, bet tas tev dod punktus, lai vari iebraukt un strādāt šeit”.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti