Dalies:

Latvieši Upsalā meklēja skaistāko olu

Latvieši Upsalā meklēja skaistāko olu
  • 05. Apr. 2018
Latvieši Upsalā meklēja skaistāko olu Pirmslieldienu piektdienā Zviedrijas pilsētā Upsalā uz kopīgām Lieldienu svinībām sapulcējās vietējās latviešu biedrības pārstāvji.

Vita Ivanova no Upsalas latviešu biedrības stāsta, ka organizācijā aktīvi ir aptuveni 40 tautieši, bet uz svinībām ieradās nedaudz vairāk kā 20 – pārsvarā ģimenes ar bērniem. Kā katrā biedrības rīkotajā pasākumā, arī šoreiz vispirms tautiešiem nācās iepazīties savā starpā, jo ikreiz atnāk kāds, kurš agrāk biedrības sarīkojumos nav piedalījies un ko pārējie vēl nepazīst. Lai kādiem svētkiem arī nebūtu veltīts pasākums, tā galvenā doma ir: satikties ar tautiešiem, dibināt savstarpējos kontaktus, runāt latviski, kā arī kopt latviskās tradīcijas.

Pēc iepazīšanās lielie prieki bija bērniem, jo bija jāmeklē paslēptas krāsainās olas. Notika arī olu kaujas un to ripināšana, kā jau latviskās Lieldienās pieņemts. Tāpat tautieši centās izvēlēt visskaistāko olu. Lielākā daļa olu, kā jau ierasts, bija krāsotas sīpolu mizās, taču daži bija izmantojuši sarkano kāpostu vai speciālās olu krāsvielas. Tā kā bija labs laiks un daudz laika varēja pavadīt laukā, notika arī kāda jautri sportiska aktivitāte – dvieļu volejbols.

Visi labprāt nobaudīja gardumus, ko paši bija atnesuši, jo uz pasākumu bija jāņem līdzi groziņš kopīgajam mielastam. Pasākumā valdīja ģimeniska un sirsnīga noskaņā. "Varējām izrunāties savā starpā, kā kuram iet, ko kurš dara. Ikdienā nesanāk bieži tikties," teic Vita.

Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti