Dalies:

Latvieši Stokholmā grib būt zinoši, gaidot Saeimas vēlēšanas

Latvieši Stokholmā grib būt zinoši, gaidot Saeimas vēlēšanas
  • 26. Apr. 2018

Pagājušajā svētdienā tautieši Stokholmā pulcējās Latvijas vēstniecības telpās, lai tiktos ar politologu, Latvijas Universitātes profesoru Jāni Ikstenu.

Tikšanos organizēja Zviedrijas latviešu apvienība Politiskās darba grupas sadarbībā Latvijas vēstniecību Stokholmā. Politiskās darba grupas vadītāja Austra Krēsliņa stāsta, ka arī tautiešiem Zviedrijā ir ļoti svarīgi piedalīties rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. "Taču vēlamies būt zinoši vēlētāji, lai mūsu izvēle būtu pareizāka," teic A. Krēsliņa.

Tautiešiem paveicās, ka J. Ikstens bija komandējumā Zviedrijā un piekrita tikties. Vispirms politologs izstāstīja, kāda viņa skatījumā ir politiskā situācija Latvijā, kas mainījies kopš iepriekšējām Saeimas vēlēšanām. Pēc tam vēlētāji uzdeva daudz un dažādus jautājumus, piemēram, par to, kuras partijas varētu sadarboties pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām, kāda varētu būt partiju attieksme pret diasporai svarīgu jautājumu risināšanu. Diskusijas par to, par kuru partiju būtu vērts balsot un pat kuru ne, šoreiz izpalika. A. Krēsliņa vērtē, ka līdz vēlēšanām jāgaida pusgads, tāpēc politiskās kaislības vēl nesit augstu vilni. Saruna ilga teju divas stundas.

Klātienē ar politologu tikās aptuveni 30 tautiešu, taču būtiski, ka šoreiz pirmo reizi latviešu apvienības pasākums tika raidīts tiešraidē "Facebook" vietnē. Līdz ar to sarunu ar politologu varēja vērot vairāk interesentu, tostarp tie tautieši, kuri dzīvo tālāk no Stokholmas un nevarēja atbraukt uz pasākumu. Arī pašlaik Zviedrijas latviešu apvienības "Facebook" vietnē interesenti var noskatīties sarunu ar J. Ikstenu.

Zviedrijas latviešu apvienība arī turpmāk grasās rīkot politiski izglītojošus pasākumus. Plānots aicināt uz izglītojošu sarunu politiku pārzinošus cilvēkus. Ar partiju pārstāvjiem gan diezin vai notikšot tikšanās gan tāpēc, lai nebūtu politiskās aģitācijas par kādu konkrētu politisku spēku, gan tāpēc, ka diez vai paši politiķi no Latvijas gribētu braukt pāri Baltijas jūrai, lai tiktos ar pāris desmitiem tautiešu.

Foto: Vita Viktorsone

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti