Dalies:

Latvieši pasaulē pulcējas, lai svinētu Baltā galdauta svētkus

Latvieši pasaulē pulcējas, lai svinētu Baltā galdauta svētkus
  • 03. May. 2018

Lai atzīmētu Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu jeb Baltā galdauta svētkus arī šogad latvieši pasaulē pulcēsies pie balti klātiem galdiem un Latvijas valsts karogiem mastos, radot kopā būšanas prieku un piederības sajūtu Latvijai. Svētku programma ir plaša, sākot ar dažādiem dievkalpojumiem līdz pat divu dienu ilgiem sarīkojumiem, bet viena no galvenajām svētku pieturzīmēm ir Latvijas valsts simtgade. Kā liecina portālā latviesi.com apokopotā informācija, svinības latviešu kopienās ārpus Latvijas gaidāmas ASV, Austrijā, Beļģijā, Francijā, Igaunijā, Itālijā, Īrijā, Kanādā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Spānijā un Vācijā, pulcējot latviešus vairāk nekā 20 sarīkojumos.


Baltā galdauta svētku svinības divu dienu garumā notiks Latviešu centrā Bērzaine, Dienvidvācijas pilsētā Freiburgā. Tur viesosies vairākas mākslinieciskās kopas no Latvijas - vīru ansamblis “Rūjmala” no Rūjienas novada Lodes pagasta, draugu kopa “Dedzieda” no Burtnieku novada un folkloras ansamblis no Valkas “Nāburgi”, Skrīveru amatierteātris, arī Strasbūras-Freiburgas-Bāzeles apkaimes ģimeņu koris “Trejzemīte”. Par svētbrīdi un vēsturisku ieskatu Latvijas neatkarības atjaunošanā rūpēsies mācītājs Rinalds Gulbis. Savukārt, Tartu Latviešu biedrība aicina uz Latvijas mājražotāju Pavasara tirgu un Baltā galdauta svētkiem, kuri noslēgsies ar grupas Sigma koncertu. Francijā ar baltu galdautu, latvisku cienastu un Parīzes latviešu kora “Latve” koncertu svētkos tiks atzīmēta arī Latvijas simtgades “Karoga ceļa” pietura Francijā.


Kā jau ierasts uz svētku dievkalpojumiem aicina latviešu draudzes Kanādā. Dievkalpojumi notiks Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcā un Otavas Miera draudzes baznīcā. Savukārt drosmīgākas aktivitātes par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai paredzētas Īrijā, kur tautieši aicināti pievienoties Latvijas Simtgades kāpienam ar valsts karogu Svētā Patrika kalnā, tā virsotnē nodziedot himnu un pakājē pie balta galdauta pulcējoties kopīgam piknikam. Tautieši Spānijā jau sesto gadu pēc kārtas par godu Latvijas neatkarības deklarācijas pasludināšanai 1990. gada 4. maijā mēros ceļu augšup pa Madrides augstāko kalnu Piko de Penjalara (Pico de Peñalara). Savukārt ASV, Dubaijā, Beleāru salās, Itālijā, Kanādā, Lielbritānijā, Spānijā un Vācijā Baltā galdauta svētkus apvienos ar akciju “Izskrien Latviju pasaulē”, tautiešiem izskrienot, izejot vai izbraucot ar velosipēdu Latvijas kontūru.


Aicinām iepazīties ar visiem Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītajiem sarīkojumiem ārpus Latvijas un nepieciešamības gadījumā papildināt apkopojumu ar savā kopienā notiekošajiem sarīkojumiem, kas vēl gaidāmi www.latviesi.com/notikumi.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti