Dalies:

Latvieši Lielbritānijā palīdz pētīt Covid-19

Latvieši Lielbritānijā palīdz pētīt Covid-19
CCO licence
  • 12. May. 2020

Apvienotajā Karalistē pirmajās rindās zinātnieku cīņā pret Covid-19 darbojas arī latviešu pāris no Mančestras. Viņi atzīst, ka ir  dzīve „pirms Covid-19 un pēc tam”, jo vīruss ir mainījis domāšanu un vērtības, no Lielbritānijas ziņo Latvijas Televīzija.

Dace Dimza-Džonsa strādā ar klīnisko pētījumu menedžmentu, bet Reinis Džonss organizē un koordinē koronavīrusa testēšanu darbiniekiem. Pēdējo astoņu nedēļu laikā viņu darbs Mančesteras Universitātes slimnīcu grupā saistīts tikai ar Covid-19.

Lasītākās ziņas

"Pētījumi ir vienīgais ceļš, kā var apkopot zināšanas un izveidot struktūru, kā var pandēmiju ierobežot. Ar klīnisko pētījumu mēs pārbaudām un testējam jau esošos produktus – zāles, vakcīnas, kas varētu palīdzēt Covid-19 ārstēšanā," pastāstīja Dace.

"Prioritāte ir pārbaudīt visus darbiniekus, kas paziņojuši automatizētajā sistēmā, ka viņi nevar ierasties darbā simptomu dēļ. Līdz ar to mēs piedāvājam viņiem testus. Mums ir savs testu centrs, kas ir neatkarīgs no valdības veiktajiem testiem. Un mūsu uzdevums ir uzzināt, vai darbiniekiem ir Covid-19. Ja ir, tad viņi var sekot valdības norādēm par pašizolāciju un karantīnu," norādīja Reinis.

Viņš pa dienu ir slimnīcā, bet Dace strādā no mājām.

"Vakar pēdējos darbus pabeidzu darīt pusvienpadsmitos vai pusdivpadsmitos. Tu strādā tad, kad ir zvans. Nav vairs plkst.8 līdz 16 vai plkst.9 līdz 17, kas ir tās tradicionālās ofisa darba stundas. Viss ir ļoti mainījies. Bet mums pašiem ir tā gandarījuma sajūta, ka mēs šajā situācijā varam kaut ko darīt, mēs varam palīdzēt," uzsvēra Dace.

"Ir interesanti tāpēc, ka lietas mainās ļoti bieži, nav iespēju ieslīgt rutīnā. Ir visu laiku kaut kas jauns, par ko tev ir jādomā, jāsaprot, jāatrod risinājumi. Līdz ar to darbadiena ir kļuvusi daudz dinamiskāka, nekā bija pirms diviem mēnešiem. Un nav iespēju plānot ilgtermiņā un uztraukties par to, kas notiks pēc pusgada. Jo mēs nezinām, kas notiks pēc nedēļas vai divām," norādīja Reinis.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti