Dalies:

Latvieši, kuri būs uzturējušies AK līdz izstāšanās brīdim, saglabās līdzšinējās tiesības

Latvieši, kuri būs uzturējušies AK līdz izstāšanās brīdim, saglabās līdzšinējās tiesības
  • 01. Feb. 2019

Arī Latvijai ir jābūt gatavai, ka Apvienotā Karaliste jau pēc astoņām nedēļām, 29. martā, varētu kļūt par trešo valsti, kurai nav saistoši Eiropas Savienības līgumi. Lai novērstu neskaidrību par Latvijā dzīvojošo Lielbritānijas pilsoņu un viņu ģimenes locekļu statusu, paredzēts, ka šodien, 31. janvārī, Saeima pieņems deklarāciju par Lielbritānijas pilsoņu tiesībām Latvijā pēc izstāšanās no Eiropas Savienības. Tāpat deklarācijā Saeima aicina Ministru kabinetu sagatavot nepieciešamos grozījumus tiesību aktos, portālam LV portāls raksta Edīte Brikmane.

 

Līdzvērtīgas tiesības arī Latvijas pilsoņiem Lielbritānijā

To, ka Latvijas valstspiederīgie, kuri ir atraduši savas mājas Lielbritānijā, var rēķināties ar līdzvērtīgi labvēlīgu nostāju, Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas kopsēdē, kas notika 30. janvārī, apliecināja arī Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Kīts Šenons (Keith Shannon). “Neskatoties uz pašreizējo neskaidro situāciju, britu valdība ir uzsvērusi, ka Eiropas Savienības pilsoņi, kuri būs uzturējušies Apvienotajā Karalistē līdz izstāšanās datumam, saglabās līdzšinējās tiesības.”

Lasītākās ziņas valstī

Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks atsaucās uz savas valdības 2018. gada 6. decembrī publicēto politikas dokumentu Citizens’ Rights – EU citizens in the UK and UK nationals in the EU (Pilsoņu tiesības – ES pilsoņi AK un AK valstspiederīgie ES), kurā britu valdība skaidro savu oficiālo nostāju attiecībā uz aptuveni 3 miljonu ES pilsoņu tiesībām Lielbritānijā, ja īstenosies t.s. “no deal” scenārijs un izstāšanās notiks bez vienošanās.

Tajā cita starpā ir teikts: “Mēs [..] augsti vērtējam ES pilsoņu ieguldījumu Apvienotās Karalistes sociālajā, ekonomiskajā un kultūras daudzveidībā [..]. Lai kliedētu jebkādas šaubas, Apvienotās Karalistes valdība garantē, ka ES pilsoņi, kuri pastāvīgi dzīvojuši Apvienotajā Karalistē līdz 2019. gada 29. martam, varēs palikt, un mēs spersim nepieciešamos soļus, lai aizsargātu viņu tiesības arī “no deal” scenārija gadījumā.”

Avots: LV portāls

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti