Dalies:

Latvieši jau līgo! Palīdzi līgotājam ārzemēs atrast savu ugunskuru un latviešu kompāniju!

Latvieši jau līgo! Palīdzi līgotājam ārzemēs atrast savu ugunskuru un latviešu kompāniju!
LETA
  • 12. Jun. 2019

Daudzviet pasaulē Jāņu svinības jau sākušās! Latvijas vēstniecībā Somijā ar Saules dainām, Jāņu dziesmām un lustīgām tautas dejām dzina prom lietu un ieskandināja Līgo svētkus jau 7. jūnijā, Latvieši ASV Klīvlendā jāņuguni degs,vainagus pīs un sadziedāsies šo svētdien, 15. jūnijā. Ja arī Tu vēlies šogad līgot latviešu kompānijā, bet esi ārzemēs, meklē tuvāko līgošanas vietu portāla “Latviesi.com” notikumu kalendārā!

7. jūnijā Latvijas vēstniecības Somijā dārzā notika Līgo svētku ieskandināšanas pasākums, kurā piedalījās Somijā dzīvojošie latvieši, Somijas-Latvijas draudzības biedrības biedri un vēstniecības draugi.

Pasākumā Jāņu dziesmas skandināja latviešu-somu koris "Ziemeļmeita" un lustīgus dančus dejoja deju kopa "Aurora". Ar Līgo svētku un Jāņu tradīcijām un rotaļām klātesošos iepazīstināja māksliniece Zane Uito. Tika dedzināts arī simbolisks Jāņu ugunskurs. Par godu Saulgriežiem Latvijas vēstniece Kristīne Našeniece uzrunāja sanākušos Jāņabērnus ar latviešu dainām no grāmatas “Saules dainas”. 

Lasītākās ziņas

Līdz 18. jūnijam portāls “Latviesi.com” aicina iesūtīt informāciju par Jāņu sarīkojumiem ārpus Latvijas, lai visi ārzemēs dzīvojošie līgotāji varētu atrast ugunkuru, pie kura līgot latviešu kompānijā! Skaties notikumu kalendārā, tur jau šobrīd ir daudz informācijas par līgošanu ārzemēs. Bet ja par pasākumu, kuru rīko Tava pārstāvētā latviešu organizācija, ziņu tur vēl nav, tad pievieno to!

Aicinām organizācijas līdz 18. jūnijam, reģistrējoties portālā, publicēt informāciiju par plānotajiem Jāņu sarīkojumiem ārpus Latvijas lielākajā notikumu kalendārā latviešiem pasaulē vai arī, sūtīt informāciju uz e-pasta adresi redakcija@latviesi.com.

Apkopoto informāciju publicēsim portālā www.latviesi.com, izziņosim Radio SWH un lielākajos latviešu plašsaziņas līdzekļos visā pasaulē! Priecāsimies arī par fotoattēliem vai afišām. Iespējams, ka tieši Jūsu organizācijas sarīkojums tiks iekļauts Latvijas reģionu televīzijas Re:TV sižetā un Radio SWH.

Fotogrāfijas no Līgošanas Helsinkos!

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti