Dalies:

Latvieši Īrijas Rietumkrastā svin Baltā galdauta svētkus Mātes dienā.

Latvieši Īrijas Rietumkrastā svin Baltā galdauta svētkus Mātes dienā.
  • 09. May. 2016

Šī gada 4.maijā, ieskandinot Latvijas valsts simtgades svinības, kas sāksies nākošgad, Kultūras ministrijas (KM) Latvijas valsts simtgades birojs aicināja aizsākt jaunu tradīciju atzīmēt Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas dienu ar Baltā galdauta svētkiem.

Baltā galdauta svētki ir svinības, kuru centrā ir Latvijas neatkarības atjaunošanas diena 4. maijā. Balts galdauts ir simbols kopīga galda klāšanai un svinēšanai. Ap galdu ar savu cienastu pulcējas kaimiņi, apkaimes ļaudis, lielāka kopiena. Baltā galdauta svētki ir radīti kopā būšanai, labā pieminēšanai, lai godātu Latviju simtgadē.

Tā kā latviešiem ārzemēs ne vienmēr ir iespēja sanākt kopa tik bieži, cik gribētos, tad LatWest izmantoja iespēju Mātes dienā, 8. maijā sanākt kopā pēc Mātes dienai veltīta koncerta, un atzīmēt arī 4. Maija svētkus pie balti klāta, bagātīga galda.

Lasītākās ziņas valstī

Latvieši bija atbraukuši uz Claremorris, co Mayo arī no Sligo, Galway un pat no Latvijas.

Mēs kopā sanācām vairāk kā 20 cilvēku. Vispirms svinīgi nodziedājām Latvijas valsts himnu un apsveicām viens otru ar dubultajiem svētkiem. Bija atkalredzēšanās prieks, tika iegūti jauni paziņas, dalījāmies pieredzē un iespaidos, un, protams, dziedājām. Ne vienam vien tas atsauca atmiņā laikus, kad draugi un radi sanāca kopā ģimenes svētkos, kur vienmēr skanēja dziesmas, bērnu čalas, anekdotes un dzīvas sarunas par poilitiku un sadzīvi.

Šādas reizes ir tik ļoti nepieciešamas latviešiem, kas dzīvo ārpus Dzimtenes, un tās paliks atmiņā ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem.
Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti