Dalies:

"Latvian voices" ar dziesmu aicina sargāt dabu

"Latvian voices" ar dziesmu aicina sargāt dabu
LETA/Zane Bitere
  • 04. Mar. 2020

Gaidot pasaulē vērienīgāko vides akciju, Zemes stundu, a capella grupa “Latvian Voices” nāk klajā ar cover versiju dziesmai "World On Our Shoulders", kura tika pirmatskaņota 3.martā - Pasaules Savvaļas sugu dienā.

Dziesma ir daļa no starptautiskas kustības pret klimata pārmaiņām un dabas izzušanu, un to ir iedziedājuši dažādi mūziķi gandrīz visās pasaules valstīs. Latvian Voices dziesmā apvienojušas korus, kuros pašas dzied un strādā: jauniešu koris "Kamēr…", Babītes novada jauktais koris "Maska", Saulkrastu jauktais koris "Anima", Rīgas Doma kora skolas gospeļu koris un Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris "Spīgo studija".

Lasītākās ziņas valstī

"Dziesma vēsta par to, ka pasaule ir uz mūsu pleciem un šodien ir laiks, lai uzņemtos atbildību par savu vienīgo mājvietu - Zemi. Tā ir cerības dziesma, kas aicina ikvienu vienoties kopīgai balsij, lai iedvesmotu viens otru, pasaules valstis un to līderus pieņemt vērienīgas apņemšanās 2020.gadā, lai nepieļautu vides un dabas krīžu pastiprināšanos tuvākajā nākotnē. Mēs aicinām visu Latviju iedziedāt vai citādi izpildīt šo dziesmu savā interpretācijā, un ar to dalīties sociālo tīklu kontos, izmantojot tēmturi #balssplanetai," skaidro grupas dalībnieces.

Pasaules Dabas Fonds un “Latvian Voices” aicina ikvienu izmantot savu balsi un iestāties par dabu, simboliski izslēdzot gaismu Zemes stundā, kas notiks 28.martā no plkst. 20.30 līdz 21.30, piesakot jauniešus vai jauniešu radošos kolektīvus konkursam "Klimata vēstnieks", kā arī piedaloties kampaņā #BalssPlanētai, paužot savu nostāju par stabila klimata un ekosistēmu saglabāšanu - parakstīties var Pasaules Dabas Fonda mājas lapā.

"Šobrīd atrodamies posmā, kurā esam ielikuši pamatu katastrofāli straujām klimata pārmaiņām. Tikai turpmākā desmitgade noteiks, vai mums izdosies siltumnīcefekta gāzu piesārņojumu mazināt pirms tiek pārkāptas zinātnieku noteiktās robežas (1,5°C), lai neapdraudētu cilvēku un dabas pastāvēšanu uz Zemes. Ikkatram pasaules pilsonim jāpauž sava nostāja nākotnes ekosistēmu stabilizācijai, un šī dziesma ir veids, ar kuru vēlamies iedvesmot Latvijas iedzīvotājus pozitīvām pārmaiņām," saka Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti