Dalies:

Latgalē pirmo reizi sarīkota 2x2 jauniešu nometne

Latgalē pirmo reizi sarīkota 2x2 jauniešu nometne
  • 30. Jul. 2019

Stiprināt latvietību un piederības sajūtu Latvijai un tautai – tā ir galvenā 2x2 jauniešu semināra ideja jau kopš 1964. gada. Ierasti šīs nometnes notiek ārzemēs, bet pēdējos piecus gadus tās organizē arī Latvijā. Šogad ārzemju un vietējie jaunieši kopā sanākuši Latgalē. Viens no secinājumiem - nereti tieši šādi pasākumi var mudināt jauniešus atgriezties un palikt Latvijā.

Veirūgnas ezera krastā Daugavpils novadā iekārtojušies aptuveni 100 jaunieši no visas pasaules. Viņus vieno latviešu saknes, kā arī tas, ka visi ir jauniešu semināra 2x2 dalībnieki. 2x2 – tā ir unikāla nometne, kurā latviešu jaunieši nedēļas garumā tiekas ar ieviržu vadītājiem, lai stiprinātu piederību Latvijai. Kopumā jau notikušas 36 nometnes, no tām septiņas Latvijā un pirmo reizi nometne organizēta tieši Latgalē.

"Mēs vairojam ne tikai tradīcijas un kultūru, bet mēs arī vairojam uzņēmējdarbību, mācāmies kritiski domāt, mācāmies vadīt sevi un citus, mācāmies politiku. Mēs šeit kopīgi izdzīvojam savu latvietību," stāstīja 2x2 jauniešu semināra vadītāja Dārta Apsīte.

Lasītākās ziņas valstī

Šajā reizē nometnes tēma ir spoguļošanās un viss, kas saistīts ar atspulgiem. Pavisam pārstāvētas aptuveni 15 valstis.

"Esmu dzimis Kanādā, mani vecāki abi arī ir dzimuši Kanādā, bet visi mani vecvecāki Latvijā dzimuši, Otrajā pasaules karā izbraukuši no Latvijas," pauda 2x2 jauniešu semināra dalībnieks no Kanādas Kalvis Auziņš.

Nometnes organizatori uzsver, ka 2x2 nometne ir arī viens no veidiem, kā veicināt latviešu jauniešu no visas pasaules atgriešanos Latvijā. Dalībnieki uzsver, ka līdztekus tam svarīgi sakārtot uzņēmējdarbības vidi un nodokļu politiku, gan arī veicināt plašāku informācijas apmaiņu ar ārzemēs dzīvojošajiem.

"Uz Latviju ir sākotnēji varbūt grūti braukt, jo tev nav ne draugu, ne pazīstamu cilvēku, diezgan daudziem arī šeit vairs ģimenes, radinieki nekādi nedzīvo, bet 2X2 ir vieta, kur viņi var iepazīties arī ar latviešu jauniešiem, nodibināt saites, atrast varbūt darbus, prakses," norādīja 2x2 jauniešu semināra vadītājs Mārcis Benužs.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti