Dalies:

Laiks: Vasara KURSĀ

Laiks: Vasara KURSĀ
  • 09. Aug. 2018

Rietumkrasta vasaras vidusskolas Kursa 43. mācību gads ir sācies pilnā sparā. Kopš 2016. G. skolēnu skaits ir vairāk nekā divkāršojies, un šogad tas ir lielākais pēdējo desmit gadu laikā. Kursas saime ļoti priecājas par tik daudzām jaunām, pazīstmām sejām. Direktore Dr. soc. zin. Indra Ekmane, kuŗa šogad svin savu 10 gadu jubileju Kursā, ir padarījusi lielu darbu, mudinot jauniešus, kā arī darbiniekus, iesākt savas gaitas Kursā, kā arī atgriezties Šeltonas mežos Vašingtonas pavalsts Olimpijas pussalā.

Šogad, tāpat kā agrākos gados, Kursas jaunieši mācās dziedāšanu, dejošanu, latviešu valodu, literātūru un vēsturi. Interešu grupās jaunieši cītīgi strādā rotkalšanā. Tiek kaltas sudraba rotas, podniecībā tiek veidoti māla mākslas darbi, fotografijas nodarbībās apgūti attēla kompozīcijas likumi, latviešu virtuvē tiek gatavots gards ēdiens. Pirmās divas nedēļas jau bijušas piepildītas ne tikai ar mācībām, bet gan arī ar citiem vasaras priekiem. Vakaros jaunieši sacentās karoga zagšanā, volejbolā, basketbolā un futbolā. Pirmā dzejas vakara tema bija „Prieks un laime”, priecīgi skanēja gan atpazīstamas, gan jaunradītas dzejas rindas. Pēc piepildītās nedēļas visi atpūtās sestdienas ballītēs, bet piektdien svinīgajās vakariņās, kuŗu pirmā tema bija „Desmitgades”. Otrajā nedēļā visi tika aicināti attēlot kādu citu kursieti, kas arī bija ļoti jauki.

Otrā nedēļa sākās ar pirmo talantu (un beztalantu) vakaru, kuŗā visi baudīja gan skanīgus mūzikālos talantus, gan jocīgus beztalantus. Otrdienā bija pirmais izbraukums Olimpijas pussalā – tas uz Wyonoochee ezeru. Bija brīnišķīgi karsta diena un labi izpeldējāmies ezerā, cepām desas uz oglēm, un baudījām skaisto dabu. Dienas Kursā paietātri, tomēr visi priecājas, ka vēl paliek divas nedēļas laimīgām un draudzīgām atmiņām!

Lasītākās ziņas valstī

Šogad Latvijas Simtgades svinībām par godu Kursa iestudē Annas Brigaderes darbu „Sprīdītis”, ko varēs noskatīties izlaidumā. Koncertuzvedumā „Sprīdītis” būs skatāms tautas dejas, kā arī dzirdamas skanīgas dziesmas. Visi ir laipni aicināti, gaidīsim jūs Kursā!

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Laiks"
Raksta autors: Ilze Puķīte
Foto: Rietumkrasta vasaras vidusskola "Kursa", fb

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti