Dalies:

Laiks: Operas ģildes loterija Ņujorkas kultūras dienās

Laiks: Operas ģildes loterija Ņujorkas kultūras dienās
  • 13. Feb. 2019

Svētdien, 27. janvārī Jonkeru baznīcā Ņujorkas kultūras dienu ietvaros Latvijas Nacionālās Operas Ģilde sarīkoja savu gadskārtējo loterijas izlozi. Biļetes jau no Ziemsvētkiem tika izsūtītas uz malu malām, un, priekšsēdes Aijas Pelšes neatlaidīgajā atlaidīgajā vadībā, turpināja tikt pārdotas līdz pat pēdējai minūtei!

Man krita nepateicīgais darbs pie - runāt viesus, kas bija ieradušies kultūras dienās, nopirkt vēl pē - dējās biļetes. Bet gaisotne bija omulīga, un cilvēki devīgi. Kultūras dienu sarīkojums Anitas Bataragas vadībā notika lejas zālē. Galdi bija saklāti ar svecītēm, uzkožamiem un vīnu. Linda Treija, ALMAs ilggadīgais rūķītis, deva izsmeļošu pārskatu ar video palīdzību par latviešu māksliniekiem. Uzzinājām detaļas par trim mākslinieku paaudzēm – pirmajā Linda iekļāva Latvijas laika slavenības tādus kā Annusu un Libertu, otrajā – Voldemāru Avenu, Strautmani, un pasaulē pazīstamo Viju Celmiņu. Trešajā paaudzē tika ieskaitīti šīsdienas „jaunie zeļļi“ kā Gints Grīnbergs no Bostonas un Rita Grendze no Čikāgas. Sekoja Jolantas Kaņepes at miņu stāstījums par savu nesen mirušo vīru un Jonkera baznīcas garīdznieku Indriķi Kaņepu. Akvareļu un grafikas māk slinieks, Indriķis bija pazīstams nevien latviešos, bet arī plašākā Ņujorkas un Ņūdžersijas apkārtnē. Jāpiemin, ka Indriķis ir radījis Nacionālās operas attēlu, kas joprojām reprezentē Operas Ģildi! Paldies, draugs! Pēcpusdienas programma beidzās ar džeza un deju mūziku ģitarista Riharda Kolmaņa un dziedātājas Artas Jēkabsones izpildījumā – dinamiskiem Latvijas jauniešiem, kas pašreiz studē ASV. Sarma Muižniece bija viņus atvedusi no Bostonas. Caur un caur jauks sarīkojums!

Lasītākās ziņas valstī

Autore: Ilze PēTersone
Foto:
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Laiks"

 
Un tagad pie Operas Ģildes loterijas un tās vinnētājiem! Mums šogad bija sevišķi labi laimesti, un tos saņēma latviešu mūzikas atbalstītāji pa visu Ameriku:  
 
1) divas Latvijas Nacionālāsoperas ieejas kartes – Dr. Zigrīda Renigers no Čikāgas, viena no devīgākajām Ģildes at balstītājām; 
2) naktsmājas un brokastis Grand Palace hotelī Rīgā, 5*****, diviem cilvēkiem uz divām naktīm – Gunta Plostniece no Filadelfijas; 
3) operas „Vilkaču Mantiniece” DVD – Laila Bībelnieks no Ņujorkas; 
4) Maijas Kovaļevskas un Krišjāņa Norveļa CD „Ar siltu sirdi” – Vitauts Vītoliņš no Mičigānas; 
5) $300 vērtībā Mētropolītena operas dāvanu karte – Anita Asbergs no Masačūsetas; 
6) divas ieejas kartes uz Kanadas Dziesmu svētku balli Toronto – Dr. Bertrams Zariņš no Bostonas; 7) $500 vērtībā divas biļetes uz basketbola spēli Madison Square Garden, Latvian He rit age Night un Knicks krekls – Vivita Beltiņa no Staten Island; 
8) lidojums (līdz $1000 vērtībā) Ņujorka-Rīga-Ņujorka – Zīle Dzenītis no Merilandes, kas ikdienā ar savu darbu lidfirmā lido pa visu pasauli, bet tikai ne uz Latviju.
 
Apsveicam laimestu iegu vējus! Un patei camies visiem, kas nopirka mūsu loterijas biļetes! LNOĢ loteriju ienākumi ir ļoti svarīgi – tie krietni papildina LNOĢ „maciņu“, no kā mēs atbalstām tādus projektus kā Maijas Kovaļevskas ASV koncerta tur neju un Imanta Ra - miņu bērnu operas „Lakstīgala“ pirmizrādi Latvijā. Tā tiks rā dīta provincēs un ārpus Latvijas. Organizējam arī ekskursijas bērniem no laukiem, dodot iespēju ap meklēt LNOB izrādes. Paldies vēlreiz visiem mūsu labvēļiem!

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti