Dalies:

Laiks: Latvijas Simtgades atskaņas Amerikas latviešu centros

Laiks: Latvijas Simtgades atskaņas Amerikas latviešu centros
  • 08. Feb. 2019

Pēc Amerikas latviešu apvienībai iesniegtās informācijas laikā no 2017. gada jūlija līdz 2018. decembrim ASV latviešu centros notika daudz pasākumu: konferences, vēstures ekspozīcijas, teātŗu izrādes, koncerti, degustācijas.

Lasītākās ziņas valstī

2017. gada septembrī ALA publicēja Latvijas valsts Simtgades svinībām veltītu mājaslapu www.latvia100- usa.org, kuŗā bija atrodama gan informācija par Simtgades sarīkojumiem ASV, gan ierosmes un idejas, kā atzīmēt Latvijas valstiskuma jubileju.
 
Iepazīstinām ar statistiku par pasākumiem latviešu centros ASV, balstoties uz informāciju, kas mums tika iesniegta un kas apkopota Simtgades pasākumiem veltītajā mājaslapā. Vislielākais svētku pasākumu skaits bija: Ņujorkā (15), Vašingtonā DC un Rokvilē (13), Bostonā (12), Mineapolē (11), Sanfrancisko (8), Priedainē (7), Filadelfijā, Sietlā(6), Kalamazū, Klīvlandē (5). 
 
Trīs svētku svinību pasākumi notika katrā no šīm pilsētām: Portlandē, Milvokos, Linkolnā, Grīnvilā, Detroitā, Čikāgā, Losandželosā, Katskiļos, Hjūstonā, Indianapolē. Sandjego, Ročesterā, Sentluisā, Garezerā, Denverā, Burlingtonā notika divi pasākumi katrā pilsētā. Viens – Pētersburgā, Niagārā, Marfā, Durham, Bethesda, Baltimorā, Atlantā.
 
Amerikas latviešu apvienības Latvijas Simtgades fonds financiāli atbalstīja vismaz 28 pasākumus. Apvienības organizētā mū - zikas grupas “Imanta Dimanta un draugi” ASV viesturneja 2018. gada pavasarī aptvēra 18 pilsētas. 
 
Simtgades svinību noslēgumā 2018. gada novembrī ALA ai cināja latviešu centrus ASV pie - dalīties fotokonkursā, kas atspoguļotu spilgtākos svētku iespaidus. Uz aicinājumu atsaucās deviņi centri – Čikāga, Denvera, Klīvlande, Ņujorka, Ņūdžersija, Priedaine, Portlande, Sietla, Saginava.
 
Iesūtītās fotografijas vērtēja ALAs valdes locekļi. Visat zi nī gāko vērtējumu saņēma trīs autoru darbi – Kristina Rathod no Ņū - džersijas par foto sēriju “Valsts svētki Ņūdžersijas latviešu skolā”, Edgars Zālīte par fotografijām no Simtgades svinībām Ņujorkā un Thao Zang no Čikāgas par foto sēriju no Kr. Barona latviešu skolas sarīkojuma “Kādā sest dienas dienā pirms 100 gadiem”. Visvairāk balsu saņēma Kristinas Rathod fotogrāfija. ALA apsveic uzvarētāju un saka lielu paldies visiem, kuŗi dalījās savā svētku priekā ar mums. 
 
Autore: Tatjana Žagare-Vītiņa
Foto: Kristīna Rathod; attēlā - Valsts svētki Ņūdžersijas latviešu skolā
Publicēts sadarbīā ar laikrakstu "Laiks"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti