Dalies:

Laiks: Kalamazū latviešu literārā grupa atzīmē 10 gadus

Laiks: Kalamazū latviešu literārā grupa atzīmē 10 gadus
  • 28. Dec. 2018

2008. gada novembrī, pieminot Zentas Mauriņas 30. nāves gadadienu, Dzintara un Birutas Abulu mājās, pie zilu sveču liesmām – (zila bija Mauriņas mī - ļākā krāsa), namamātes sarūpēto liepziedu tēju malkojot un cienījamās autores darbu lasījumus 16 sapulcējušamies grāmatu cie - nītājiem klausoties, tapa Kalamazū literārā grupa.

Vadība tad un tagad un arī turpmāk bija, ir un ar pateicību būs Birutas Abulas ziņā. Svinamo 10 gadu gaitā dalībnieku pašu izmeklēto autoru grāmatu klāsts ir plašs. Lasīti, minot tikai dažus, ir klasiķi J. Janševskis („Mežvidus ļaudis”), Aleksandrs Grīns („„Dvēseļu putenis”), A. Brigadere („Dievs, Daba, Darbs”), J. Jaunsudrabiņš („Baltā grāmata” un „Aija”), kā arī par viņiem gados jaunākie Anšlavs Eglītis, Jānis Klīdzējs, Gunars Janovskis, Aida Niedra, Alfreds Dziļums. Kad ar 2009. gadu radās iespēja saņemt visjaunāko literātūru no Latvijas, tajā iekļaujot serijas MĒS XX GADSIMTS darbus, klāsts brieda briedumā. Atzīmējot tikai dažus, bija iespēja iepazīties ar Vizmu Belšēvicu (Billes triloģija), Z. Skujiņu, N. Ikstenu, I. Baueri M. Zālīti, G. Repši L. Muktupāvelu-Kotu, A. Manfeldi.

Pārrunas un vērtējumi vēlās kā Niagaras ūdenskritums un zelta graudu birums pildīja prātus un domas. Kā jauku pārsteigumu  grupas vadītaja B. Abula savās mājās bija uzaicinājusi literātūrzinātnieci Dr. Ausmu Cimdiņu ar stāstī ju mu par Zentu Mauriņu un Vairu Vīķi-Freibergu. Par Ievas Lešinskas grāmatu par viņas tēvu Imantu Lešinski pārrunās piedalīties solījis bij. PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis. Bez prozas darbu lasīšanas, grupas vadītāja parūpējas arī par dzejas lasījumiem, katram dalīb niekam izvēloties sev vistīkamāko dzejoli. Dalībnieku sa stāvs mai nās un aug. Literārārā grupa satiekas vienreiz mēnesī kādā privātā mājā. Domu pār - maiņa par lasīto rit kā dzija vērpjamā ratiņā, kļūdama par gara dāvanu kamolu. Lai paldies Birutai Abulai!

Lasītākās ziņas valstī

Autore: Ilze Šīmane
Foto: CC0 licence
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Laiks"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti