Dalies:

Laiks: Ingrīda Birzniece - Es nebūtu, kur es tagad esmu, bez Kursas

Laiks: Ingrīda Birzniece - Es nebūtu, kur es tagad esmu, bez Kursas
  • 02. Jul. 2018

2011. gada Rietumkrasta latviešu vasaras vidusskolas Kursa absolvente stāsta par savas ģimenes gaitām Kursā, kas atveda uz dzīvi Latvijā.

Kad es bija jaunāka, kopā ar diviem brāļiem un divām māsām vasaras pavadīju Rietumkrasta latviešu izglītības centra bērnu nometnē Mežotne. Vienu gadu mans vecākais brālis izdomāju piedalīties Kursā. Viņam tur ļoti patika, un viņš stāstīja mums cik tur bijis labi. Tad arī es izdomāju, ka arī gribu piedalīties. Kad beidzot sasniedzu Kursas skolēnu vecumu un pirmo reizi uz turieni aizbraucu, es ļoti ātri iemīlējos Kuras gaisotnē. Kursa kļuva par manu “māju prom no mājas”, un visa Kursas saime par ģimeni.

Kursā katru dienu no rīta no - tiek mācību stundas: vēsture, gramatika, latviešu valoda, u.c., pēc tam dziedāšana, dejošana, tā man visvairāk patika! Pēcpusdienās mēs varējām izvēlēties, kādās interešu grupās piedalīties: rotkalšanā, rokdarbos, podniecībā, stiklu vitrāžu izgatavošanā, latviskajā virtuvē u.c. Kaut arī kādreiz stundu laikā bija grūti sekot līdzi vai pildīt mājasdarbus, tagad es esmu lepna par to, ka man bija iespēja izzināt lat viešu kultūru un uzlabot latviešu valodu.

Lasītākās ziņas

Kursas laikā mums arī bija citi pasākumi, balles un glaunās vakariņas, kā arī dzeju vakari, iz - braukumi un vakara nodarbības, kur varējām nodoties aktīvai atpūtai. Kursas noslēguma koncertā mēs uzstājamies ar programmu, kur parādījām, ko bijām iemācījušies vasaras laikā, tās bija dziesmas, dejām un dainām. Viss, ko mēs veidojām interešu grupu laikā, tika ielikts izrādē, lai mūsu vecāki un citu sabiedrības locekļi varētu redzēt un novērtēt.

Pēc tam, kad es absolvēju Kursu, nolēmu turpināt piedalīties Kursas “ģimenē”, un stāstīt tālāk citiem jauniešiem, cik pareiza izvēle ir apmeklēt Kursu. Vienu gadu strādāju par audzinātāju, un tad vēl piecus gadus par tautasdeju skolotāju.

Dalība Kursā ir man ļoti palīdzēju atrast savas dzīves virzienu. Tas man ir devis daudz iespēju gan Amerikā, gan Latvijā. Man arī bija iespēja palīdzēt organizēt deju lieluzveduma koncertu Ziemeļamerikas Dziesmu un deju svētkos 2015. gadā Sanhosē, Kalifornijā.

Tagad es dzīvoju Rīgā. Mācos maģistra programmā Latvijas Universitātē, pedagoģijas fakultātē, kā arī strādāju par angļu valodas skolotāju. Man ir bijusi iespēja dziedāt arī Latvijas Universitātes jauktajā korī Juventus, ar ko esmu braukusi uz koncertiem pa Latviju un Eiropu. Šogad es piedalīšos savos pirmajos Dziesmu un deju svētkos Latvijā. Uzskatu, ka Kursa man ļoti palīdzēju sagatavoties šim dzīves posmam.

Bez Kursas mana latviešu valoda būtu ļoti slikta. Bez manas pieredzes Kursā mana dzīve šeit, Latvijā, būtu grūta. Kursa ir ļoti pozitīvā veidā iespaidojusi manu dzīvi, kā arī visu manu ģimeni. Mana vecmamma strādāja Kursā, mana mamma strādāja, un beidzot arī es. Visi mūsu ģimenē ir absolvējuši vai atbalstījuši Kursu, un es zinu, ka nākamā paaudze rīkosies tāpat.

Uzziniet vairāk par Kursas vasaras vidusskolas programmu mājaslapā www.kursa.org. 2018. gada Kursas programma būs no 15. jūlija līdz 11. augustam. Jaunieši no 13 līdz 18 g.v. ir laipni lūgti piedalīties, neatkarīgi no latviešu valodas zināšanām.

Raksta autore: Ingrīda Birzniece

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Laiks"

Foto: kursa.rklic.org

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti