Dalies:

Laikmetīgās mākslas centrā Spānijā atklāta Latvijas simtgadei veltīta izstāde “Māksla no Latvijas. Ivars Heinrihsons”

Laikmetīgās mākslas centrā Spānijā atklāta Latvijas simtgadei veltīta izstāde “Māksla no Latvijas. Ivars Heinrihsons”
  • 10. May. 2018

3. maijā vēstniece Argita Daudze kopā ar Kuenkas provinces prezidentu Benhaminu Prieto (Benjamín Prieto), Antonio Perez fonda muzeja direktoru Sirilo Novijo (Cirilo Novillo|) un mākslinieku Ivaru Heinrihsonu atklāja Latvijas simtgadei veltīto izstādi “Māksla no Latvijas. Ivars Heinrihsons”, kas notiks no 3. maija līdz 3. jūlijam laikmetīgās mākslas centrā Fundación Antonio Pérez.

Izstāde Kuenkā veido daļu no ceļojošās izstādes “Ivara Heinrihsona donkihotiskie sveicieni Latvijas simtgadē”, kuru vēstniece atklāja š.g. februārī Kampo de Kriptana un aprīlī Toledo provinces pilsētā Eskivias. Tajā ir apskatāmi īpaši Latvijas simtgadei veltīti zīmējumu cikls “Cīņa ar dzirnavām”, kā arī interpretācija par Dona Kihota tēmu un lielformāta ekspresīvi eļļas darbi, kuros dominē mākslinieka iemīļotā tēma – zirgi.

Kuenkas pilsēta ir UNESCO Pasaules kultūras mantojuma centrs. Fundación Antonio Pérez ir Spānijā plaši pazīstams laikmetīgās mākslas muzejs, kurā apskatāmie mākslas darbi – gleznas, zīmējumi, skulptūras un instalācijas veido daļu no mākslas mīļotāja Antonio Peresa ilgu gadu gaitā veidotās kolekcijas. Muzejā apskatāmi tādu starptautiski atzītu mākslinieku darbi kā Antonio Saura, Manolo Mijares (Manolo Millares), Migels Barselo, Karmena Kalvo u.c. Ivars un Helēna Heinrihsoni uzdāvināja Muzeja Bibliotēkai savu mākslas darbu katalogus.

Izstādes atklāšanā piedalījās pārstāvji no Kuenkas provinces valdības, Kultūras departamenta vadītājs Frans Domeneks (Fran Doménech), valdības pārstāve Kuenkas provincē Lidona Lozano (Lidón Lozano), Kuenkas mākslas muzeja Casa Zavala de Cuencaun Abstraktās mākslas muzeja Casas Colgadas vadītāji , Kastīlijas Lamančas universitātes Mākslas fakultātes dekāns Havjers Diezs de Baldeons (Javier Diez de Baldeon) un viesi no Latvijas - galerijas Māksla XO vadītāja Ilze Žeivate, māksliniece Helēna Heinrihsone un citi mākslas cienītāji.

Latvijas vēstnieci un māksliniekus pieņēma Kuenkas pilsētas mērs Anhels L. Mariskals (Angel L. Mariscal), vēstniece un mākslinieks Ivars Heinrihsons parakstījās pilsētas goda viesu grāmatā.

Vēstniecība sadarbībā ar Kuenkas provinces vadību organizēja latviešu māksliniekiem tikšanos Kastīlijas Lamančas universitātes Mākslas fakultātē, kurā profesors I.Heinrihsons pārrunāja sadarbības iespējas ar Latvijas Mākslas akadēmiju. Kuenkas apmeklējuma programmā bija iekļauts arī Abstraktās mākslas muzeja un Kuenkas provinces ievērojamā vēstures objekta Ukles klostera (Monasterio Ucles) apmeklējums.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti