Dalies:

LA.lv: Vai aizbraukušie nepilsoņi ir mūsu diaspora?

LA.lv: Vai aizbraukušie nepilsoņi ir mūsu diaspora?
  • 26. Sep. 2018

Politiķi nespēj vienoties par diviem strīdīgiem jautājumiem diasporas regulējumā. Pirmais no tiem ir saimnieciskas dabas – kādu neapliekamo minimumu piemērot pensionāriem, kuri pēc darba Rietumeiropā, piemēram, Lielbritānijā, atgriezušies Latvijā. Kļūstot oficiāli par rezidentiem dzimtenē, viņiem šeit būtu jāmaksā Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) par saviem ienākumiem, tostarp par Lielbritānijas pensiju. Taču Anglijā neapliekamais minimums pensijai ir aptuveni 1000 eiro mēnesī, bet Latvijā tie ir tikai 235 eiro.

Tādēļ dažādas diasporas organizācijas pieprasīja Saeimai, lai šādā gadījumā Latvijā viņu ienākumiem tiktu ņemts vērā tāds neapliekamais minimums, kāds ir valstī, kur pensija nopelnīta. Pagājušās nedēļas nogalē gan komisijai beidzot izdevās vienoties par šo jautājumu un, apvienojot vairāku deputātu un Ārlietu ministrijas priekšlikumus, nolemts, ka “remigrantam tiek piemērots neapliekamais minimums tādā apmērā, kādā tas pārsniedz attiecīgās ārvalsts noteikto ar nodokļiem neapliekamo pensijas minimumu”.

Neoficiālās sarunās gan vairākas amatpersonas paudušas bažas, ka šāda deputātu vēlme priekšvēlēšanu periodā zvejot diasporas balsis var radīt neapmierinātību vietējo pensionāru vidū.

Lasītākās ziņas

Raksta autors: Ģirts Zvirbulis

Visu rakstu iespējams izlasīt portālā la.lv

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti