Dalies:

LA.lv: Māris Zanders - Kariņš atturējies par konkurentiem verbāli atviegloties, kā to pamanījušies lielāku svaru ieguvušie

LA.lv: Māris Zanders - Kariņš atturējies par konkurentiem verbāli atviegloties, kā to pamanījušies lielāku svaru ieguvušie
  • 13. Dec. 2018

Līdz ar versijām, ka nākamās valdības premjera postenim varētu tikt virzīts Krišjānis Kariņš, publiskajā telpā aktīvāku lietojumu ieguva vārdu savienojums “kompromisa kandidatūra”. Uzreiz jāteic, ka “kompromisa kandidatūras” ir raksturīgas ne tikai politikai.

Faktiski jebkurā situācijā, kurā saduras samērā vienlīdz spēcīgas, konkurējošas grupas, dažkārt tiek meklēts šāds cilvēks – vienalga, vai runa būtu par augstskolas, reliģiskās konfesijas vai mednieku kluba vadītāju. Citiem vārdiem sakot, nekas pazemojošs būt “kompromisa kandidatūrai” nav. Arī tad, ja par šādu kandidātu konkrētais cilvēks kļūst tādēļ, ka konkurējošās grupas viņu uzskata par “mazāko ļaunumu”.

Cits jautājums, kā “mazākais ļaunums” tiek saprasts. Ja galvenokārt ar nepieciešamību nepadziļināt krīzi, iegūt laiku emociju pārvarēšanai, pieredzes iegūšanai, tad lai tā būtu. Savukārt, ja primāri ar to tiek saprasts tas, ka konkrētais cilvēks netraucēs pārējos, – nu, tas vairs nav jēdzīgi.

Lasītākās ziņas valstī

Pilno rakstu lasiet portālā LA.lv

 

Raksta autors: Māris Zanders
Foto: Timurs Subhankulovs

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti