Dalies:

LA.lv: Kuras partijas iekļūs Saeimā? Jaunākie aptaujas rezultāti

LA.lv: Kuras partijas iekļūs Saeimā? Jaunākie aptaujas rezultāti
  • 21. Sep. 2018

Septembrī populārākais politiskais spēks Latvijā nemainīgi bijusi partija “Saskaņa”, kurai seko Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un partija “KPV LV”, bet kopuma uz iekļūšanu parlamentā pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām var cerēt septiņas partijas, liecina portāla “Delfi” sadarbībā ar kompāniju “Kantar TNS” septembrī veiktā aptauja.

Aptaujas dati rāda, ka lielāko vēlētāju atbalstu patlaban bauda “Saskaņa”, par kuru savu balsi atdotu 14,9% aptaujāto. Tai seko ZZS ar 9,8% atbalstu un “KPV LV” ar 9,3% atbalstu. Par Jauno konservatīvo partiju (JKP) septembrī balsotu 5,3% aptaujāto, par apvienību “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) – 4,3%, par “Attīstībai/Par!” (AP) savu balsi atdotu 4%, bet par “Jauno vienotību” (JV) – 3,2% aptaujāto.

Vērtējot šos datus un pieņemot, ka neizlēmušo balsis sadalās tieši proporcionāli jau izlēmušo balsīm, 13.Saeimā iekļūtu septiņi politiskie spēki. “Saskaņa” 13.Saeimā būtu pārstāvēta ar 29 deputātiem, ZZS – ar 19, “KPV LV” – ar 18, JKP – ar 10, VL-TB/LNNK – ar 9, AP – ar 8, bet JV – ar 7 deputātiem.

Lasītākās ziņas valstī

Pilno raksta versiju lasiet www.la.lv

Foto: Evija Trifanova/LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti