Dalies:

LA.lv: Diasporas likums stiprinās aizbraucējus kā Latvijas sabiedrības daļu

LA.lv: Diasporas likums stiprinās aizbraucējus kā Latvijas sabiedrības daļu
  • 09. Jan. 2019

Viens no pēdējiem, ko pēc garām diskusijām par diasporas definīciju un citiem ar to saistītiem jautājumiem 12. Saeima vēl paguva pieņemt, ir jaunais Diasporas likums.

Tā mērķis ir stiprināt diasporas kā neatņemamas Latvijas sabiedrības daļas latvisko identitāti un piederību Latvijai, nodrošinot iespējas brīvi veidot, uzturēt un stiprināt saikni ar Latviju, kā arī sekmēt latviešu valodas un kultūras saglabāšanu.

Statistikas dati liecina, ka no visiem latviešiem un mūsu valsts piederīgajiem aptuveni 15% patlaban dzīvo ārpus Latvijas. Ņemot vērā sabiedrības novecošanās tendences, pieaugošo demogrāfisko slodzi un prognozes par darbaspēka trūkumu nākotnē, konsekventas diasporas politikas īstenošana ir ārkārtīgi būtiska, vairākkārt uzsvēruši šā likuma izstrādātāji. Starp citu, darba grupa pie jaunā likuma projekta strādājusi četrus mēnešus, un tajā bijuši pārstāvji arī no astoņām nozaru ministrijām, kā arī diasporas organizācijām (Pasaules Brīvo latviešu apvienības, Eiropas Latviešu apvienības), kopumā apvienojot vairāk nekā 30 augsta līmeņa ekspertus.

Lasītākās ziņas

Tagad ir definēti diasporas politikas uzdevumi un principi, noteikta valsts pārvaldes institūciju kompetence diasporas politikas jomā. Vienotas valsts politikas izstrādi diasporas politikas jomā un tās koordinētu īstenošanu, tādējādi uzturot pasākumu sistēmu darbam ar diasporu, nodrošinās Ārlietu ministrija. Jaunajā regulējumā definēti arī diasporas organizācijas un reemigrācijas jēdzieni, paredzot nodrošināt labvēlīgus apstākļus reemigrācijai. Noteikta pašvaldības kompetence diasporas politikas jomā.

Autore: Ilze Līvmane
Avots: LA.lv
Foto: CC0 licence
 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti