Dalies:

LA.lv: Darba devējiem Latvijā palīdz atrast emigrējušo darbaspēku

LA.lv: Darba devējiem Latvijā palīdz atrast emigrējušo darbaspēku
  • 07. Sep. 2018

Reemigrācijas plāns, jaunuzņēmumu darbības atbalsta likums, tagad topošs diasporas atbalsta likums – nevarētu teikt, ka nekas nav darīts, lai mājās atgrieztu vismaz daļu no tūkstošiem aizbraukušo. Taču, kritiski vērtējot, reemigrācijas plāns ir izgāzies, jaunuzņēmumu likums sanācis jēdzīgs tikai pēc grozījumiem šogad, diasporas atbalsta likums vēl tikai top, vēstīts “Latvijas Avīzes” pielikumā “Latvijas Bizness”.

Kā tad iedrošināt aizbraukušos atgriezties? Kā piesaistīt akūti trūkstošo darbaspēku, likt Latvijā izveidoties daudzsološiem uzņēmumiem? Jautājumu jau vairāk nekā pusgadu savās rokās ņēmis uzņēmums “Your Move”, kas darba devējiem Latvijā palīdz atrast emigrējušo darbaspēku.

“Your Move” līdzdibinātājs Reinis Znotiņš stāstīja, ka viss sākās ar to, ka pirms diviem gadiem ar vairākiem cilvēkiem, kas padzīvojuši ārzemēs un atgriezušies Latvijā, nodibināta nevalstiskā organizācija “Ar pasaules pieredzi Latvijā”, kura jau pulcē ap 3000 aktīvu sekotāju.

Lasītākās ziņas

Tā kā darba devēji prasīja, vai organizācija var ieteikt cilvēkus, kas būtu gatavi atgriezties, kopā ar Jāni Kreili nolemts dibināt “Your Move”.

Visu rakstu iespējams izlasīt portālā la.lv

Foto: Timurs Subhankulovs

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti