Dalies:

LA.lv: 102 gadu vecumā mūžībā devusies leģendārā pretošanās kustības dalībniece Valentīne Lasmane

LA.lv: 102 gadu vecumā mūžībā devusies leģendārā pretošanās kustības dalībniece Valentīne Lasmane
  • 03. Dec. 2018

Naktī uz pirmdienu Stokholmā 102 gadu vecumā mūžībā aizgājusi Valentīne Lasmane (1916 – 2018), viena no leģendāro “laivu akciju” uz Zviedriju organizētājām Otrā pasaules kara noslēgumā, pretošanās kustības dalībniece, vēsta portāls la.lv.

"Ziņu par viņas aiziešanu, atsaucoties uz radiniekiem, apstiprināja dzīvesstāstu vācēja un pētniece Māra Zirnīte, kas gatavo grāmatu par Valentīni Lasmani un uzturēja ar viņu regulāru kontaktu.

Valentīne Lasmane bija viens no nedaudzajiem vēl mūsu vidū esošajiem cilvēkiem, kas līdzdarbojās Latviešu Centrālās Padomes (LCP) organizētajā pretošanās kustībā abām okupācijas varām cerībā, ka Rietumvalstis palīdzēs atjaunot Latvijas valstiskumu pēc kara.

Lasītākās ziņas valstī

Kā LCP sakarniece Ventspilī viņa piedalījās bēgļu laivu organizēšanā uz Gotlandi un 1944. gada nogalē pārcēlās uz Zviedriju arī pati, pavadot šajā zemē visu atlikušo mūžu."

Plašāka informācija portālā la.lv

Foto: Raitis Freimanis; Valentīne Lasmane (pa kreisi) 2016.gada maijā Latvijas vēstniecībā Zviedrijā klausās, kā vēstnieks Gints Jegermanis nolasa Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa apsveikumu viņas 100.dzimšanas dienā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti