Dalies:

Kūstoša, bet ne gaistoša māksla - Otavā rīkota tikšanās ar ledus skulptoriem no Latvijas

Kūstoša, bet ne gaistoša māksla - Otavā rīkota tikšanās ar ledus skulptoriem no Latvijas
  • 01. Feb. 2020

Kārlis Īle un Maija Puncule arī šogad bija ieradušies Kanadā, lai piedalītoss ledus skulptūru veidošanas sacensībās Otavas „Winterlude” festivālā. Latvijas vēstniecība Kanadā aicināja uz tikšanos ar viņiem 26. janvārī pēc dievkalpojuma Otavas ev. lut. Miera draudzes namā. Kārlis Īle rādīja uz ekrāna vairākus piemērus no viņu darbiem, liela daļa no tiem bija ieguvuši pirmo vietu sacensībās. Mēs uzzinājām, ka viņi nodarbojas ne tikai ar ledu, bet ar vairākiem citiem materiāliem, piemēram, smiltīm un dzelzi.


Kārlis Īle tāsta par savām skulptūrām

Kāds jautāja, vai viņiem netraucē tas, ka viņu ledus un smilšu darbi nav pastāvīgi. Kārlis atbildēja, ka „nē”. Viņš tos salīdzināja ar koncertu, pie kā daudz strādāts, bet, kad beidzas, tad nav nekas palicis, tikai tas, kas ierakstīts. 


Kārlis Īle rādīja vairākus piemērus, kā ledus skulptūras kūst un, ja ir labi nobalansētas, tad var izveidoties ļoti smalki savienojami, bet skulptūra tomēr neapgāžas un nesabrūk

Viņi piedalījušies sacensībās vairākās vietās pasaulē – Eiropā (Vācijā, Šveicē, Latvijā), Kanadā (jau ceturto reizi) un pat Ķīnā un Japānā. Pēc Kanadas viņi būs ledus festivālā Jelgavā un tad dosies uz Aļasku, ASV.

Lasītākās ziņas valstī


Ināra Eihenbauma, Kārlis Īle, Maija Puncule un Latvijas vēstnieks Kanadā Kārlis Eihenbaums.

Visi klausījās ar lielu interesi. Diemžēl laiks spītējās ar mitru sniegu un pat lietu, kas pavisam neder ledus skulptūrām, bet ir paredzēts aukstāks nākamā nedēļā.


Īles veidotā smilšu skulptūra.

 

Autors un visi foto: Uģis Lāma

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti