Dalies:

Kurzemes reģionā reemigrantu interese bijusi liela par finansējuma saņemšanu biznesa idejām

Kurzemes reģionā reemigrantu interese bijusi liela par finansējuma saņemšanu biznesa idejām
  • 01. Oct. 2018

Noslēdzoties projektu pieteikumu iesniegšanai, Kurzemes plānošanas reģionā saņemti seši reemigrantu pieteikumi savu biznesu ideju īstenošanai Kurzemē, taču interese bijusi liela, aģentūru LETA informēja Kurzemes plānošanas reģiona reemigrācijas koordinatore Kristīne Smilga.

Smilga skaidroja, ka projektu konkursa laikā gandrīz 60 tautiešu, kas plāno vai ir atgriezušies uz dzīvi Latvijā, sazinājās ar Kurzemes plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centra vadītāju un reemigrācijas koordinatori, lai precizētu ar grantu konkursu saistītu informāciju.

Patlaban ir saņemti seši konkursa pieteikumi un, iespējams, klāt nāks vēl kāds papildu pieteikumus pa pastu, kas izsūtīti atbilstoši konkursa nosacījumiem pēdējā pieteikšanās dienā. Smilgas rīcībā ir informācija, ka vismaz viens projekta pieteikums ir piegādes procesā no Īrijas.

Lasītākās ziņas valstī

Nozares, kas pārstāvētas projektu pieteikumos ir tūrisms un viesmīlība, sabiedriskā ēdināšana, pakalpojumi ģimenēm ar bērniem, autoserviss, specializētu būvdarbi un metālapstrāde.

Konkursam iesniegto projektu vērtēšana notiks desmit darba dienu laikā pēc projektu pieteikumu saņemšanas.

Jau ziņots, ka projektu konkursā Kurzemes plānošanas reģionā paredzēts atbalstīt biznesa idejas kopsummā par 36 000 eiro, un projekta konkursa nosacījumi paredz, ka vienam reemigrantam iespējams saņemt atbalstu līdz pat 9000 eiro apmērā.

Projektu konkursā bija aicināti piedalīties tie reemigranti, kuri bijuši ilgstoši, vismaz trīs gadus, prom no Latvijas un vai nu plāno atgriezties uz dzīvi Latvijā, vai to jau izdarījuši un deklarējuši savu dzīvesvietu šeit, taču ne ilgāk kā pirms gada.

Lai reemigranti varētu saņemt finansiālo atbalstu, topošajam vai esošajam uzņēmējam ir jāpierāda savas idejas dzīvotspēja, jāapraksta sava biznesa ideja un jānodrošina saimnieciskās darbības projekts ar piesaistītajām investīcijām vismaz 50% apmērā no pieprasītās granta summas, kuras maksimālais apmērs var būt 9000 eiro.

Avots: LETA

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti