Dalies:

Kursieša filma "Oļegs" Kannu kinofestivālā pulcējusi teju 900 skatītāju

Kursieša filma "Oļegs" Kannu kinofestivālā pulcējusi teju 900 skatītāju
  • 20. May. 2019

Latviešu režisora Jura Kursieša filma "Oļegs", kas starptautisko pirmizrādi piedzīvoja aizvadītajā piektdienā Kannu kinofestivālā, guvusi starptautisko atzinību, uz seansu pulcējot ap 900 skatītāju, informē filmu studijas "Tasse" pārstāvji.

Skaudrais, uz patiesiem notikumiem balstītais stāsts par kāda austrumeiropieša labākas dzīves meklējumiem Beļģijā radīja neviltotu interesi festivāla apmeklētājos, liekot stāvēt garās rindās pēc biļetēm, bet pēc seansa novērtējot to ar skaļām ovācijām, norāda "Tasse" pārstāve Aija Dakule.

"Filmā ir ļoti daudz iespēju identificēt sevi no dažādiem aspektiem – vai tu esi latvietis, vai krievvalodīgais, vai tu nāc no Briseles, vai esi polis. Tur ir ļoti daudz, kam var līdzi just. Un emocionālais stāsts ir ļoti spēcīgs un absolūti universāls. Fakts vien, ka filma ir nonākusi Kannās, kino industrijas aprindu skatījumā ir filmas kvalitātes zīmogs," stāsta filmas producente Alise Ģelze.

Lasītākās ziņas

Pilnmetrāžas filmas “Oļegs” pamatā ir patiess stāsts par Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos - strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama.

Galveno lomu pilnmetrāžas filmā “Oļegs” atveido Lietuvas jaunais talants Valentīns Novopolskijs, bet otrā plāna lomas - tādi starptautisku atzinību ieguvuši poļu aktieri kā Dāvids Ogrodņiks, Anna Pročņaka un Adams Šiškovskis. Ogrodņiks ir redzams vienā no galvenajām lomām oskarotajā filmā “Ida”, savukārt Pročņaka ir viena no galveno lomu tēlotājām filmā “Nevainīgie” (The Innocents), kas tikusi nominēta prestižajai Cēzara balvai Francijā. Filmā “Oļegs” līdzās zvaigžņotajam ārvalstu aktieru sastāvam būs redzami arī Latvijā pazīstamie aktieri Guna Zariņa, Edgars Samītis, Jurijs Djakonovs un citi.

Filma “Oļegs” ir Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopražojums. Radošajā komandā Latviju pārstāv pašmāju producentu komanda “Tasse Film” (producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze), kas kopš dibināšanas 2011. gadā producējusi daudzas starptautiski atzītas un apbalvotas filmas, tostarp “Es esmu šeit”, “Paradīze 89” un “Ar putām uz lūpām”. Savukārt filmas māksliniece ir Laura Dišlere, kas tikko Grieķijā nominēta kā labākā filmas māksliniece par darbu kinolentē “Klusa upe”.

 Latvijā filma būs skatāma no 4. oktobra.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti