Dalies:

Kursieša filma "Oļegs" iekļauta Kannu kinofestivāla "Directors’ Fortnight" skatē

Kursieša filma "Oļegs"  iekļauta Kannu kinofestivāla "Directors’ Fortnight" skatē
Foto: Publicitātes attēls
  • 24. Apr. 2019

Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopdarbā veidotā Jura Kursieša psiholoģiskā drāma “Oļegs”, kas vēsta par jauna vīrieša cerībām un cīņu par labāku dzīvi, izvirzīta prestižā Kannu kinofestivāla skatei “Directors’ Fortnight” un maijā svinēs tur pasaules pirmizrādi, kļūstot par tikai trešo pilnmetrāžas spēlfilmu Latvijas vēsturē, kas iekļauta Kannu festivāla programmā, informē filmas producente Alise Ģelze.

“Directors’ Fortnight” (šogad notiek 15.-25.05.) ir 1969. gadā dibināta Kannu kinofestivāla sadaļa, kuras pamatā ir ideja izcelt jaunos nozares talantus, novērtēt talantīgu režisoru spējas un veikumu, kā arī veicināt demokrātiju filmu industrijā. Starptautiska žūrija ik gadu izvērtē filmas, īpaši izceļot un novērtējot izteiksmes brīvību un drosmīgas stāstu izvēles.

Filmas “Oļegs” pamatā ir patiess stāsts par Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama.

Lasītākās ziņas valstī

Galveno lomu filmā atveido Lietuvas jaunais talants Valentīns Novopoļskis, otrā plāna lomās starptautiski atzīti poļu aktieri – Dāvids Ogrodņiks, Anna Pročņaka un Ādams Šiškovskis. Dāvids Ogrodņiks ir atveidojis vienu no galvenajām lomām Pāvela Pavļikovska filmā “Ida” (2013; Oskars kā labākajai ārzemju filmai, BAFTA un EFA balvas), savukārt Anna Pročņaka ir viena no galveno lomu tēlotājām filmā The Innocents, kas nominēta prestižajai Cēzara balvai Francijā.

Filmā “Oļegs” kopā ar zvaigžņoto starptautisko aktieru ansambli piedalās arī Guna Zariņa, Edgars Samītis, Jurijs Djakonovs un citi Latvijā pazīstami aktieri. Radošajā komandā Latviju pārstāv producentu komanda “Tasse Film” (producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze), kas kopš studijas dibināšanas (2011) producējusi daudzas starptautiski atzītas un apbalvotas filmas, tostarp Renāra Vimbas “Es esmu šeit” (2016), Madaras Dišleres “Paradīze ’89” (2018) un Jāņa Norda “Ar putām uz lūpām” (2017). Filmas “Oļegs” māksliniece ir Laura Dišlere, kas tikko nominēta Grieķijā kā labākā filmas māksliniece citā studijas Tasse Film kopražojumā Klusa upe (režisors Angelos Frantzis).

Filmas “Oļegs” režisors Juris Kursietis guvis atzinību jau iepriekš – viņa pirmā pilnmetrāžas spēlfilma “Modris” (2014) starptautisko pirmizrādi piedzīvoja prestižā Toronto filmu festivāla oficiālajā izlasē (Kanāda), savukārt Sansebastjanas festivālā (Spānija) Juris Kursietis ieguva žūrijas atzinību kā labākais jaunais režisors. Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps 2014 filma “Modris” tika atzīta par labāko debiju. Starp šogad festivālam izvēlētajām filmām Latvijas vārds parādās ne tikai “Oļega” titros, bet arī somu režisora J. P Valkeapää filmā “Suņi nevalkā bikses / Dogs Don’t Wear Pants”, kurā līdztekus Somijas radošajai komandai un kompānijai Helsinki Filmi producēšanā piedalījusies arī studija “Tasse Film”.

Latvijas pirmizrāde filmai plānota 4. oktobrī.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti