Dalies:

Kurš Covid-19 pacientus vedīs mājās no slimnīcām?

Kurš Covid-19 pacientus vedīs mājās no slimnīcām?
LETA/Lauris Nagliņš
  • 04. Apr. 2020

Šobrīd Latvijā stacionēti vairāk nekā 30 Covid-19 pacienti, vairums no viņiem – Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC). Kad simptomi ir apārstēti, ārsts var ļaut pacientam turpināt ārstēšanos mājās – pašizolācijā, uzturot attālinātu saskarsmi ar ģimenes ārstu. Taču – kā nokļūt mājās? Sabiedriskajā transportā šie cilvēki nedrīkst braukt, jo nav vēl pilnībā pieveikuši vīrusu. Bet ne valsts, ne pašvaldības nav gatavas viņiem palīdzēt, vēsta Latvijas Televīzija.

Pacientus – rīdziniekus šādos gadījumos mājās nogādā Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) ar savu transportu. Ārpus Rīgas dzīvojošajiem, kuriem nav sava transporta, ar nokļūšanu mājās neviens īsti nepalīdz. Nupat ar to saskārās arī kāds pacients no Carnikavas - ceļš mājup bija neiespējamā misija, jo atbildīgās iestādes nevarēja sadalīt, kurai no tām viņš būtu jātransportē.

Lasītākās ziņas valstī

"Šajā gadījumā arī mēs būtu aizbraukuši pakaļ un faktiski nebūtu liekas problēmas, ja LIC iedotu mums divus aizsargtērpus. Mēs būtu aizsūtījuši policiju ar savu auto, kam ir atsevišķs nodalījums. Policisti uzvilktu aizsargtērpus, atvestu cilvēku mājās un pēc tam šo mašīnu dezinficētu. Diemžēl LIC mums šādus tērpus nevarēja iedot," stāstīja pašvaldības vadītāja.

"Pašvaldībām pašām transportu diez vai izdosies atrast, ņemot vērā, ka jānodrošina skolēnu ēdināšana, jāpieved pusdienas klāt, jābrauc uz citām vietām. Tas varētu būt sarežģīti. Bet šeit – slimnīca – vieta. Reģionālā slimnīca – vieta. Jautājums ir atrisināts," teica LPS priekšsēdis Gints Kaminskis. "Protams, tas ir valsts budžets, un valsts jau to ir pateikusi. Te nav pat jautājuma."

"Ziniet, es te diezgan skarbi izteikšos. Ja valstij jānāk pretī pašvaldībām pat tik ļoti, lai noorganizētu transportu pie tā, ka šobrīd ir ļoti daudz cilvēku, kuriem saimnieciskā darbība apstājusies, tad jautājums ir – ko tad mēs no pašvaldībām vispār sagaidām," sprieda veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!").

Valdības un pašvaldību pārstāvji ceturtdien attālinātā sanāksmē vienojās – tām pašvaldībām, kuras gatavas nodrošināt transportu, Veselības ministrija (VM) sniegs atbalstu un rekomendācijas, kā to pareizāk un drošāk darīt. Pašvaldībām, kam nav tādas iespējas, palīdzēs Satiksmes ministrija, iegādājoties transporta pakalpojumus no privātajiem pārvadātājiem vai nevalstiskajām organizācijām.

Tikmēr pacienti no Carnikavas un Alojas aizbrauca mājās paši saviem spēkiem – ar radinieku sarūpētām automašīnām.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti