Dalies:

Kuri uzņēmīgāki - Līgas vai Jāņi?

Kuri uzņēmīgāki - Līgas vai Jāņi?
  • 21. Jun. 2019

Latvijā Jāņiem pieder vairāk nekā 9300 uzņēmumu, bet Līgām - vairāk nekā 800 uzņēmumu, liecina "Lursoft" apkopotā informācija. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, Latvijā ir vairāk nekā 50 000 Jāņu un gandrīz 11 000 Līgu.

Apkopotie dati liecina, ka gana daudz Jāņu meklējami arī starp Latvijā reģistrēto uzņēmumu patiesajiem labuma guvējiem. Pēc "Lursoft" aprēķiniem, patiesos labuma guvējus atklājuši aptuveni 40 000 uzņēmumu un 5% no tiem ir Jāņi, kamēr Līgas kā uzņēmumu patiesās labuma guvējas norādītas desmit reizes retāk.

Tāpat "Lursoft" atzīmēja, ka, analizējot uzņēmumus, kurus vada Līgas un Jāņi, secināms, ka gan vieni, gan otri ieņem amatus Latvijas lielāko kompāniju valdēs un padomēs.

Lasītākās ziņas valstī

Piemēram, no Jāņu un Līgu vadītajām kompānijām apgrozījuma ziņā lielākais uzņēmums ir mazumtirgotājs SIA "Maxima Latvija", kura valdē kopš pagājušā gada februāra strādā Jānis Vanags. Uzņēmuma apgrozījums pērn veidoja 776,62 miljonus eiro, bet tā peļņa bija 21,92 miljoni eiro. Savukārt lielākais pelnītājs 2018.gadā bija SIA "Tet", kura padomē ir divi Jāņi - Jānis Brazovskis un Jānis Grēviņš. Minētā uzņēmuma peļņa pērn sasniedza 40,61 miljonu eiro.

Latvijā šobrīd ir reģistrēti arī 19 uzņēmumi, kuru nosaukumā ietilpst vārds "Līgo", no kuriem lielākā ir Vintera Jelgavas rajona zemnieku saimniecība "Līgo". Motosportistam Jānim Vinteram piederošās saimniecības apgrozījums 2018.gadā bija 3,86 miljoni eiro, bet peļņa - 1,47 miljoni eiro. Saimniecība pagājušajā gadā bija darba devēja 45 darbiniekiem.

Seko mežizstrādes uzņēmums SIA "Līgo Auto". Kompānijas apgrozījums 2018.gadā sasniedza 3,54 miljonus eiro, bet tās peļņa bija 333 200 eiro.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti