Dalies:

Kultūras ministre Islandē tiksies ar Reikjavīkas latviešiem

Kultūras ministre Islandē tiksies ar Reikjavīkas latviešiem
Foto: Valsts kanceleja
  • 28. Mar. 2019

Kultūras ministre Dace Melbārde devusies darba vizītē uz Reikjavīku Islandē, kur ar amatpersonām pārrunās abu valstu sadarbību kultūras jomā, mediju politikas jautājumus un arī tiksies ar vietējās latviešu kopienas pārstāvjiem, portālu "Latviesi.com" informēja kultūras ministres padomniece Lita Kokale.

Trešdien Dace Melbārde tiksies ar Islandes izglītības, zinātnes un kultūras ministri Lilju Alfredsdoutiru, lai pārrunātu līdzšinējo abu valstu sadarbību kultūras jomā – norises, atzīmējot abu valstu simtgades, iespējamu Islandes ministres līdzdalību starptautiskajās konferencēs, kas veltītas kultūras mantojuma saglabāšanai un digitalizācijai, kas šogad notiks Rīgā. Starp apspriežamajiem jautājumiem ir arī Baltijas reģiona kultūras mantojuma komitejas darba kārtības jautājumi, kā arī Islandes kultūras dzīves un ekonomikas ieguvumi kopš Reikjavīkā darbību uzsākusi nacionālā akustiskā koncertzāle un konferenču centrs "Harpa".

Vizītes pirmās dienas pēcpusdienā ministre tiksies arī ar Reikjavīkas vietējās latviešu kopienas pārstāvjiem.

Lasītākās ziņas valstī

Tiekoties ar Eiropas Savienības delegācijas Islandē vadītāju Mihaelu Manu, paredzēts pārrunāt mediju politikas jautājumus – dezinformācijas, viltus ziņu draudus un kritiskās domāšanas, medijpratības stiprināšanas nepieciešamību.

Ceturtdien kultūras ministre tiksies ar Reikjavīkas pilsētas domes Kultūras un Tūrisma padomju vadību, lai apspriestu Reikjavīkas akustiskās koncertzāles un konferenču centra "Harpa" ietekmi uz pilsētas ekonomisko attīstību. Pēc šīs tikšanās paredzēts “Harpas" apmeklējums, kura laikā koncertzāles direktore Svanhildura Konradsdottira un koncertzāles darbinieki iepazīstinās ar koncertzāles darbību, akustikas prasībām ēkā un koncertzāles ēku kā vienu no zīmīgākajām Islandes arhitektūras pērlēm. Dienas izskaņā paredzēts “Harpas" koncertzāles rezidentu - Islandes Simfoniskā orķestra - koncerta apmeklējums.

Atlantijas okeāna krastā uzbūvētā akustiskā koncertzāle un konferenču centrs “Harpa" būvēts ekonomikas krīzes laikā - kopumā 4 gadus. “Harpa" durvis apmeklētājiem vēra 2011.gadā, kļūstot par Islandes Simfoniskā orķestra, Islandes operas un Reikjavīkas Bigbenda mājvietu. Koncertzālē notiek ne vien klasiskās mūzikas, bet arī rokkoncerti, elektroniskās mūzikas koncerti un mūzikas festivāli. “Harpa" ir 28 000 kvadrātmetru plaša, tajā ir 1 600 – 1 800 sēdvietu; kopš atvēršanas akustisko koncertzāli apmeklējuši jau vairāk nekā 10 miljoni cilvēku. Koncertzāles nosaukums izraudzīts 4 156 priekšlikumu vidū, ko izteikuši 1 200 iedzīvotāji, un iemieso gan pirmā vasaras mēneša dienas, gan mūzikas instrumenta arfa nozīmi. “Harpa" izceļas arī no arhitektūras viedokļa – koncertzāle jau ieguvusi neskaitāmas arhitektūras balvas.

Foto: Valsts kanceleja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti