Dalies:

Kučinskis: Vēl stipri pāragri minēt, kurš būs nākamais premjers

Kučinskis: Vēl stipri pāragri minēt, kurš būs nākamais premjers
  • 15. Oct. 2018

Lai arī Jaunā konservatīvā partija (JKP) jau ir sākusi runāt par iespējamo atbildības sfēru sadalījumu topošajā valdībā, aizejošais premjers Māris Kučinskis (ZZS) uzskata, ka vēl ir stipri pāragri minēt, kurš būs nākamais premjers.

Kučinskis atteicās vērtēt, vai JKP līderis Jānis Bordāns un "KPV LV" līderis Aldis Gobzems būtu piemēroti premjera amatam. Pēc politiķa domām, pašlaik iet tikai pirmais valdības veidošanas etaps, kurā tiek saprasts tikai tas, kurš ar kuru spēj sastrādāties, bet ir stipri pāragri minēt, kurš valdību vadīs.

Kučinska vērtējumā, lai arī dažas partijas mīl teikt, ka tās aizvadītajās vēlēšanās ir uzvarējušas, realitātē nevienam politiskajam spēkam vērā ņemama pārsvara nav un patiesībā teju visus varot uzskatīt par zaudētājiem.

Lasītākās ziņas valstī

Politiķis uzsvēra, ka nākamā valdība būs stipri fragmentēta un tās vadītājam būs jāiegulda pamatīgs darbs politisko lēmumu saskaņošanā. Pie šādas sadrumstalotības ideālā valdība nav iespējama, vērtēja Kučinskis.

Viņš domā, ka būtu lietderīgi veidot plašu koalīciju un tos, kam ir pieredze, ņemt palīgā, nevis atstāt opozīcijā. Kučinskis nevēlējās runāt, kādas ministrijas Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vālētos kontrolēt, ja pretēji Bordāna nostājai tomēr tiktu aicināta valdībā, vien pieminot, ka ZZS allaž ir bijis svarīgi uzņemties atbildību par zemkopības jomu.

Kučinskis paziņoja, ka noteikti nebūšot ministrs nākamajā valdībā un redz sev vietu nākamajā parlamentā. Savukārt runājot par ZZS nākotni, viņš paziņoja, ka "iepriecināt" nevienu nevarēšot un "šķelšanās ZZS nebūs".

Pašlaik ministrijas aizejošo ministru vadībā vēl gatavojot "mantojuma aprakstus" nākamajiem ministriem par darbiem, kas ir iesākti un būtu jāturpina. Kučinska vadītā valdība pagaidām atturēsies sūtīt uz Saeimu jaunas būtiskas likumdošanas iniciatīvas.

Autors: LETA
Foto: Valsts kanceleja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti