Dalies:

Kristus Dārzs Sidrabenē turpina virzīties pa nākotnes ceļiem!

Kristus Dārzs Sidrabenē  turpina virzīties pa nākotnes ceļiem!
  • 03. Nov. 2019

Sestdien, 26. oktobrī, Sidrabenes skaistā rudens krāsu vidē pulcējās Kristus Dārza Mājas (KDLH) un Kristus Dārza Fonda (KDLF) valdes locekļi ar ielūgtiem viesiem, lai piedalītos gadskārtējā Kristus Dārza stratēģiskās plānošanas sesijā. Dalībnieki iesāka dienas norisi ar lūgšanas vārdiem.

Krisus Dārza izpilddirektrise Lauma Stikuts sniedza pārskatu par jauniem notikumiem Veselības ministrijas ietvaros, uzsveŗot, ka “Crisis placement” kategorija ir augstāka un pārspēj latviešu pieprasījumu pārcelties uz Kristus Dārzu. Viņa pastāstīja par darbinieku trūkumu (PSW) visām mājām, bet paziņoja ka Dr. Elizabette Niedra ir jaunākā ārste, kas pieņemta darboties Kristus Dārzā, un ka KD ēka turpina novecot, jārok jauna aka, jāliek ūdens smidzinātāji (sprinklers) visās iemītnieku istabās, jāpaplašina vēl durvis, lai braucamie krēsli tiek cauri. Iepazīstināja ar jauno Aprūpes direktrisi (Director of Care) un jauno Mājas apkopes vadītāju (Maintenance Manager).

Pēc pārskata pārrunām dalībnieki ķērās pie pašreizējā publiskā temata “Ontario Health Teams”, kas Ontario provincē paziņots veselības ministrijas rīkojumā, lai Kristus Dārzs varētu nozīmīgā veidā iekļūt veselības ģeografiskās ietekmes “komandās”, izpētīšanas un pirmo soļu īstenošanas darbos. Sesijā piedalījās arī pārstāvji no KDLH darbiniekiem. Šīs nozīmīgās sarunas sekmīgi veica ieteikumus un ierosinājumus, lai kopīgi varam šo rīkojumu pārrunāt un paveikt sākuma soļus ar iesaistošu sadarbību.

Lasītākās ziņas valstī

Galvenā pamatdoma ir uzturēt Kristus Dārza esošās veco ļaužu aprūpes un programmas piegādes spējas augstas kvalitātes līmenī starp līdzīgām veselības piegādes organizācijām un aģentūrām. Varam ļoti lepoties ar Kristus Dārza panākumiem un turpmāko sadarbību šinī vidē!

Rosīgā darba kārtība turpinājās,  šo uzdevumu sīkāk sadalot piecās kategorijās, iesaistot un pierakstot visu dalībnieku pārrunas un ierosinājumus. 

1. Pārskats par esošām veselības organizācijām/ aģentūrām mūsu rajonā, ar ko pašreiz sadarbojamies, kā arī iespējas no jauna sadarboties ar citām veselības piegādes organizācijām/aģentūrām. 

2. Idejas kā veicināt šo sadarbību par labu Kristus Dārzam un ko Kristus Dārzs varētu veicināt citām organizācijām/aģentūrām.

3. Komūnikācijas plāns potenciālām “komandas” līdzdalību organizācijām/aģentūrām 

4. Panākuma laika posmu/ mērķu pagaidu plāns. 

5. Komūnikācijas plāns KDLH pamatatbalstītājiem, darbiniekiem un sabiedrībai. Šis temats tiks sīkāk pasniegts KDLH 2020. g. gada pilnsapulcē mūsu atbalstītājiem, lai varam kopīgi paziņot panākumus šinī procesā.

Pateicoties Aldai Hans par sagādātām garšīgām maltītēm, klātesošie baudīja skaisto Sidrabenes apkārtni pirms pēcpusdienas darbības. 

Pēcpusdienas norisē KDLF sniedza kopsavilkumu no esošās sadarbošanās ar PRISM Partners, INC., lai uzstādītu Darbu plānu (Business Plan) kā un kur iespējams Kristus Dārza pārbūvi veicināt, sakopojot līdz šim sagādāto informāciju, kā arī obligātos Ontario Veselības ministrijas un Local Integrated Health Network (LHIN) pienākumus. 

Priekšlasījums pieturējās pie trīs pamatpunktiem. 

1. Business Plan aktuālās/ faktuālās vajadzības, gan financiālais (valdības piešķīruma pēc pārbūves līdzināšanās ar KDLH aizņēmumiem būvdarbam), pilsētas (City of Vaughan, York region) dabas pētījums (Ministry of Environment, Toronto Regional Conservation Authority un Wetlands) un piegāde (Mechanical – Electrical Engineering) starp vairākiem nepieciešamiem pārskatiem.

2. Stratēģisko līdzekļu vākšanas akcijas sadarbošanās ar Goldie aģentūru, kuŗai ir profesionāla pieeja un pieredze lielām līdzekļu vākšanas kampaņām. 

3. Sadarbošanās ar ieinteresētajām pusēm. (Key influencers/stakeholders). 

KDLF ar lielu prieku paziņoja ka Latvijas vēstnieks Kanadā Kārlis Eihenbaums ir saņēmis Ārlietu ministrijas piekrišanu uzņemties goda priekšsēdētāja pienākumus mūsu līdzekļu vākšanas kampaņā! Mēs visi sirsnīgi pateicamies par vēstnieka atbalstu un apņemšanos būt  Kristus Dārza Latviešu Mājas pārbūves projekta goda priekšsēdētāja amatā. Esam lepni par šī milzu projekta pakāpenisku īstenošanu Kristus Dārza Fonda vadībā, ar vīziju uz nākotnes labklājības mērķiem mūsu iemītniekiem.

KDLF valde kopā ar PRISM Partners, INC ir aktīvi un sekmīgi paveikuši lielu darbu, gatavojot papildus dokumentus KDLH pārbūves iesniegumam (Ministry of Health: call for Long Term Care redevelopment proposals), kas nesen tika paziņots ar termiņa datumu 2020. g. 17. janvārī.

Pamatprincips ir un paliek nodrošināt un nepārtraukt aprūpi un labsajūtu mūsu iemītniekiem un viņu piederīgiem. Galvenais mērķis mūsu darbībai ir, lai Kristus Dārzs atspoguļo prasības mūsu latviešu veco ļaužu aprūpes vajadzībām.

Krisus Dārza 34. gadasvētki notiks šī gada 1. decembrī, sākot  pl. 12.00 pp. ar mūzikālu programmu un siltām pusdienām. Visi ir mīļi aicināti uz jautro pēcpusdienu Kristus Dārzā. Esam ļoti pateicīgi par ikvienu atbalstu un ziedojumu mūsu turpmākai darbībai!

Dienu noslēdzot, varam secināt, ka Kristus Dārzs ir spēcīga pamatorganizācija mūsu nākotnes latviešu sabiedrības kopienā.

Autores: Baiba Zariņa un  Valda Bērziņa
Kristus Dārza Mājas un Fonda valdes priekšsēdes

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu " Latvija Amerikā"

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti