Dalies:

Kristīne Misāne lūdz Ģenerālprokuratūru veikt viņas nopratināšanu Dānijas cietumā

Kristīne Misāne lūdz Ģenerālprokuratūru veikt viņas nopratināšanu Dānijas cietumā
CC0 licence
  • 28. Jan. 2020

Kristīne Misāne lūdz Ģenerālprokuratūru veikt viņas nopratināšanu Dānijas cietumā, lai, iespējams, iegūtu papildus pierādījumus par viņai inkriminētajām apsūdzībām.

Misāne, kura par bēgšanu no vardarbīga dzīvesdrauga, Dienvidāfrikas pilsoņa, tiek vainota sava bērna nolaupīšanā, Dānijas cietumā atrodas jau vairāk nekā gadu, taču Latvijas Ģenerālprokuratūra joprojām nav veikusi sievietes nopratināšanu. Tam nav juridisku šķēršļu, paziņojumā norāda Misānes pārstāvji.

Jau ziņots, ka ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeijers šobrīd iesniegtajos pierādījumos nesaskata pietiekamu pamatojumu, lai Misānes lietā ierosinātu kriminālprocesu Latvijā, kā arī pieņemtu Eiropas apcietinājuma orderi, kas novērstu sievietes izdošanu kriminālvajāšanai Dienvidāfrikā.

Lasītākās ziņas

“Līdz pat šim brīdim Ģenerālprokuratūra nav izrādījusi ne mazāko vēlmi un interesi mani nopratināt, lai iegūtu papildus pierādījumus, manus komentārus, precizējumus par man izvirzītajām apsūdzībām. Tāpēc es no visas sirds lūdzu Ģenerālprokuratūru negaidīt, kamēr mani izdod kriminālvajāšanai Dienvidāfrikā, un nopratināt mani iespējami drīz. Ja mani izdos Dienvidāfrikai, jums, visticamāk, šādas iespējas vairs nebūs,” rakstiskā paziņojumā medijiem norāda Misāne. “Es neizvairos no soda, taču ļaujiet, lai lēmumu pieņem godīga tiesa un varu izciest to cilvēcīgos apstākļos, nezaudējot iespēju tikties ar saviem bērniem!”

Reaģējot uz Misānes izteikto vēlmi tikt nopratinātai no Latvijas puses, Latvijas Republikas ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ir sazinājies ar Latvijas Republikas vēstnieci Dānijas Karalistē Aldu Vanagu, kura telefoniski apliecinājusi gatavību pieņemt un nodot Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai Misānes pašrocīgi uzrakstītu liecību.

Minētais mehānisms ir izvēlēts kā visatbilstošākais un ātrākais risinājums, jo citu tiesiskās sadarbības instrumentu izmantošana ieilgtu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti