Dalies:

Kristīne Misāne atvesta uz Latviju

Kristīne Misāne atvesta uz Latviju
K.Misānes personiskais arhīvs
  • 03. Mar. 2020

Dānijā aizturētā Latvijas pilsone Kristīne Misāne, kuras izdošanu prasīja Dienvidāfrika, otrdien, 3.martā, ir nogādāta Latvijā. Sievieti plānots vest uz sieviešu cietumu Iļģuciemā, kur viņa gaidīs tiesu trīs pret sevi celtajās apsūdzībās.

Latvijas Televīzija mikroblogošanas vietnē Twitter publicējusi kadrus ar Misānes atgriešanos Latvijā.

Lai arī Misānei piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, tomēr viņa varēs iesniegt izmeklēšanas tiesnesim pieteikumu par apcietinājuma turpmākas piemērošanas nepieciešamības izvērtēšanu.

Lasītākās ziņas valstī

Jau ziņots, ka Misāne kopš 2018.gada nogales atradās apcietinājumā Dānijā, kur viņa tika aizturēta, jo Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu, kā arī viņai tiek inkriminēti citi pārkāpumi. Dānija iepriekš bija pieņēmusi lēmumu Misāni izdot DĀR, bet izdošana trīs reizes tika atlikta. 

Lai panāktu sievietes izdošanu Latvijai nevis DĀR, Latvijas likumsakarīgi no Misānes pārstāves saņēma viņas pašrocīgi uzrakstītu vaļsirdīgu atzīšanos. Ņemot vērā minēto februāra vidū Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā tika ierosināts kriminālprocess un viņa atzīta par aizdomās turēto par Dienvidāfrikā, iespējams, izdarītiem noziegumiem.

Šī lieta ierosināta pēc trīs Krimināllikuma pantiem, proti, nolēmuma par aizgādības, aprūpes un saskarsmes tiesībām ar bērnu nepildīšanu, dokumenta viltošanu un izmantošanu un nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti