Dalies:

Kristība nav tikai ūdens vien

Kristība nav tikai ūdens vien
  • 01. Jun. 2019

Ar šādu nosaukumu no 29. maija līdz 2. jūnijam Freiburgā, Daugavas Vanagu Vācijā namā, Bērzainē, notiek Latviešu evaņģēliski luteriskās Baznīcas Vācijas apgabala gadskārtējā mācītāju un draudžu darbinieku konference. 

Tās gaitā 30. maijā prof. Dr. V. Herlem (W. Härle) pasniegts Latviešu evaņģēliski luteriskās Baznīcas ārpus Latvijas (LELBāL) goda krusts.

Konferences noslēgumā svētdien, 2. jūnijā, plkst. 10:00 notiks dievkalpojums, kur kalpos LELBāL arhibīskape Lauma Zuševica un Vācijas apgabala garīdznieki. Mīļi aicinām visus latviešus no tuvākas un tālākas apkārtnes uz dievkalpojumu: Leinhaldenweg 28, 79104 Freiburg im Breisgau.

Lasītākās ziņas valstī

LELBāL arhibīskaps emeritus Elmārs Ernsts Rozītis: Katram draudzes loceklim ir ļoti liela nozīme. Katra draudze mums ir kā ģimenes dārziņš, kur katrs ar lielu mīlestību - aplaista vai kā savādāk aprūpē to savu puķi vai redīsu - kā nu mīļais Dievs to stādu dažādību ir radījis, tā mēs arī strādājam.

LELBāL prezidija pārstāvis Eiropā, Berlīnes un Hamburgas draudžu mācītājs Tālis Redmanis: Mēs Vācijā esam ļoti lielos attālumos cits no cita - draudze no draudzes, mācītājs no mācītāja. Gada laikā varbūt kādam ar kādu izdodas fiziski tikties, bet varbūt arī nē. Un šī ir vienīgā reize, kad varam sajust to kopību, tā ir liela lieta. Viens ir strādāt katram pašam atsevišķi un to savu dārziņu kopt, bet svarīgi ir arī redzēt, ko dara citi, sajust otra plecu un redzēt to īpašo, kas ir citās vietās, lai mēs varētu gan cits par citu priecāties, gan cits no cita mācīties.

LELBāL Vācijas apgabala prāvests, Rīgas evaņģēliskās draudzes prāvests KLĀVS BĒRZIŅŠ: LELBāL vienmēr ir bijuši divi uzsvari. Nenoliedzami, ka kristīgais ir vissvarīgākais, jo mēs esam pēctecībā LELB - kāda tā bija līdz 1940. gadam Latvijā. Bet mums vienmēr ir bijis arī nacionālais uzsvars. Un joprojām tas ir svarīgi. Pierādījums - kur ir latvieši, tur nodibinās skoliņas, kori utt. Bet mēs kā draudze tajā vietā jau esam priekšā, un mēs varam sniegt cilvēkiem garīgo un dvēseles aprūpi, jo cilvēks jau nedzīvo no maizes vien, kā Bībelē saka, bet no katra Dieva vārda, kas reizēm trūkst, kas dod mierinājumu, cerību un mīlestību, un kas mūs savieno. Tas ir tas, ko mēs darām - gan pagātnē, gan arī turpmāk. 

LELBāL arhibīskape LAUMA ZUŠEVICA (ASV): Es te jūtos ļoti labi - kā māsa starp māsām un brāļiem. Gandrīz visus savus kolēģus, īpaši dažus no vecākās paaudzes, te pazīstu ilgus gadus, piemēram, arhibīskapu emeritus E. E. Rozīti, ar kuru gadiem kopā esmu strādājusi. 

Ļoti priecājos, ka te nāk arī jaunāki cilvēki, draudžu pārstāvji - ar idejām, kas mūs stiprina - mūs, kas gadiem šo darbu ir darījuši un kalpojuši. Tagad ir cits laikmets, jaunie mums atver acis, ka ir vajadzīga cita pieeja. Ja tas nozīmē - likt YouTube, blogot un sūtīt īsziņas, tad tas mums arī ir jādara - lai turētos laikam līdzi un lai nezaudētu mūsu jaunāko paaudzi. 

Baznīca godina Dievu, Kristus žēlastību un mīlestību. Un var manīt, ka te jūtas līdzīgi. Tas mūs visus stiprina un vieno. 

Ir labi te būt. Bērzaine ir skaista. Es nekad te nebiju bijusi. Iebraucot gandrīz vai apmulsu. Tikai skatos visapkārt - tik krāšņa. Tagad nāk vasara, viss zaļš. Brīnisķīga vieta!

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti